Patiko? Pasidalinkite!

Daktaro Moulden MD ir PhD laipsniai

Daktaras Andrew Moulden buvo Kanados neurologinių mokslų daktaras su griežtom antivakcininėm pažiūrom. Daktaras Moulden turėjo savo asmeninę hipotezę apie tai, kaip vakcinos pažeidžia smegenis.

Daktaras Moulden pelnė MD ir PhD lapsnius. MD laipsnį jis gavo McMasterio Universitete 2000-iais metais, o PhD (neurologijos mokslų) – Otavos Universitete 1999-aisiais metais. Moulden mirė 2003 m., tariamai nusižudęs. Daktaras Moulden publikavo nemokslinius straipsnius apie vakcinas ir jų žalą. Galima rasti tik gana prastos kokybės Moulden idėjų apie vakcinas aprašymus, pvz., nepagrįsti vaizdo įrašai, straipsniai, jo interviu, o taip pat ir knyga, kurią parašė kažkas kitas.

Abu Universitetai, mano užklausa, patvirtino Moulden MD ir PhD laipsnių gavimą.

Moulden buvo psichiatrijos ir neurologinių mokslų ekspertas. Jo PhD disertaciją galima rasti čia: Moulden-Dissertation

Moulden parašė trumpą biografiją apie savo gyvenimą ir sparčiai besivystantį požiūrį į vakcinaciją:  Moulden-Biography

Moulden taip ir neužbaigė rezidentūros, ko pasekoje jis niekuomet netapo praktikuojančiu daktaru. Moulden praleido 9-is metus bandydamas pabaigti 5-is metus trunkančią rezidentūrą psichiatrijos srityje, bet taip ir nebaigė. Pavyzdžiui, jis keturis metus praleido 3-čiuose programos metuose. Tai yra keista ir leidžia daryti prielaidą, kad tuo metu jis turėjo asmeninių problemų. Ontario Gydytojų ir Chirurgų koledžas (CSPO) pateikė Moulden rezidentūros istoriją čia: Moulden-CPSO-Data

Ar Moulden ką nors rašė apie vakcinas?

 Daktaras Moulden yra dviejų straipsnių autorius recenzuojamoje mokslinėje literatūroje: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10883773 ir https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8724917 . Abu straipsniai yra nesusiję su vakcinomis ar vakcinų šalutiniais poveikiais. Taigi, Daktaras Moulden moksliniuose leidiniuose nepublikavo originalių tyrimų ir recenzuotų dokumentų vakcinų tema. Aš nesugebėjau rasti jokių Daktaro Moulden parašytų moksliškai pagrįstų straipsnių apie vakcinas, nei recenzuotų, nei nerecenzuotų.

Daktaro Moulden idėjų apie vakcinas knyga yra smarkiai reklamuojama vakcinas kritikuojančiuose internetiniuose puslapiuose. Knyga vadinasi „Daktaras Andrew Moulden: Kiekviena Vakcina Sukelia Žalą“ https://www.amazon.com/dp/B00VNYPKHA/ref=cm_sw_su_dp . Visų nuostabai, ši knyga nebuvo parašyta Daktaro Moulden. Ją parašė John P. Thomas ir Brian Shilhavy iš Sophia Media Austine, Teksaso Valstijoje. Knygos antraštė ir viršelis yra klaidinantys, nes yra nurodytas Daktaras Moulden, o ne tikrieji autoriai. Sophia Media yra Poveikio Sveikatai Naujienų bei Vakcinų Poveikio Naujienų publikuotojai, kas paaiškina kodėl šie internetiniai puslapiai taip reklamuoja minėtą knygą. Kadangi knygoje nėra remiamasi Daktaro Moulden dokumentais ar straipsniais (minimas tik interviu), nėra aišku ar knyga tiksliai aprašo Moulden idėjas.

Didžiulė problema yra ta, kad knygoje yra minimas tik vienas recenzuotas dokumentas: Neil Miller atliktas ekologinis tyrimas. Miller dokumentas yra garbingas ekologinis tyrimas (lyginantis kūdikių mirčių rodiklius ir vakcinų kalendorius daugybėje šalių). Bet dokumentas tiesiogiai nepalaiko Moulden idėjų. Taip pat, ekologiniai tyrimai turi neišvengiamų problemų su šališkumu, todėl dažniausiai yra laikomi silpnais įrodymais. Ekologiniai tyrimai neturėtų būti naudojami priežastiniam ryšiui įrodyti. Jie turėtų būti naudojami tik hipotezės generavimui.

Be Miller dokumento, knyga dar mini straipsnius iš Natural News, NVIC, Vactruth, Moulden interviu (pateiktas žemiau), taip pat pateikia nuorodas į nemokslinius ir/ar prastus internetinius straipsnius ar youtube vaizdo įrašus. Čia yra 1-o ir 2-o skyrių citatos (kurios apima 26-ias iš visoje knygoje esančių 37-ių citatų), taigi, jūs galite patys įsitikinti kokiais žemo lygio šaltiniais buvo naudojamasi: Ch1-refs1 , Ch1-refs2 ,  Ch2-refs1

Akivaizdu, kad Daktaras Moulden niekada nerašė jokių straipsnių apie vakcinas naudodamas mokslines citatas. Jo idėjos apie vakcinas yra tik youtube vaizdo įrašuose, jo interviu ir prastai pagrįstoje knygoje, kurią parašė kažkas kitas.

Geriausios Moulden idėjos apie vakcinas yra jo 2009-ųjų metų interviu, kurį galima rasti vactruth.com puslapyje, bei vaizdinėje paskaitoje „Tolerancija prarasta“. Ką čia ir bepridursi.

Vactruth interviu: https://vactruth.com/2009/07/21/dr-andrew-moulden-interview-what-you-were-never-told-about-vaccines/

Tolerancija prarasta (transkripcija): http://barbfeick.com/tolerance_lost/

Moulden Hipotezė

Moulden hipotezė (matomai) yra ta, kad vakcinos sukelia kraujo ir deguonies badą (t.y. „mini-insultus“) atsiradus uždegimui. Moulden sukūrė frazę Moulden Anoksijos Sprektro Sindromas (Moulden Anoxia Spectrum Syndrome) arba kitaip „MASS“, kuri apibrėžia šią jo hipotezę. Moulden tvirtina, kad mini-insultai sukelia neurologinę žalą ir autizmą. Padidėjęs kraujo klampumas ir krešėjimas yra tam tikrų uždegiminių procesų pasekmė, taigi, Moulden hipotezė yra biologiškai tikėtina. Tačiau, aš nesugebėjau rasti tai patvirtinančių mokslinių įrodymų, o ir pats Moulden nieko nenurodo. Moulden teigia, kad jo hipotezė yra nenuginčijamai įrodyta, bet tai tikrai nėra tiesa. Taigi, nors jo hipotezė ir tikėtina, jis klysta teigdamas, jog ji yra įrodyta. Jis net negali teigti, kad turi įrodymų. Moulden turi tik hipotezę ir nieko daugiau.

2009-ųjų metų interviu vactruth.com puslapyje Moulden teigia:

„Aš dabar jau įtikinamai parodžiau, kad VISOS vakcinos, nuo kūdikystės iki senyvo amžiaus, sukelia lygiai tokius pačius smegenų pažeidimus, nepaisant to, kokia liga ar sutrikimas pasireiškia. Dėl „mini-insulto“ yra ypatingai pažeidžiamos galutinės kraujagyslės, kurių neįmanoma pamatyti su jokia turima neurofotografavimo įranga, bet yra įmanoma išmatuoti (įvertinti) remiantis prieš/po vakcinacijos protokolu. Tai taip pat galima išmatuoti (įvertinti) realiu laiku – tačiau, tai įmanoma tik pasitelkus atitinkamą įrangą bei technologijas, kurių aš dar neatskleidžiau visuomenei.“

IR

„Dabar įrodymai yra akivaizdūs. Viskas, ką jūs turite padaryti, tai įgyti atitinkamas žinias ir pamatyti tai, kas yra tiesiai prieš jūsų akis – apsišaukėlis mėgėjas ir Daktaras.“

IR

„Tai daugiau nebėra tik nuomonė, kadangi aš dabar galiu nenuginčijamai įrodyti, kad VISOS vakcinos mums visiems sukelia lygiai tokią pačią žalą, tokiu pačiu būdu kaip ir laukinis poliomielito virusas sukeldavo paralyžių, kvėpavimo sutrikimus, mirtį, kraujo išsiliejimą į smegenis ir kita.“

IR

„Visų nuostabai, mano įrodymai yra tokie ryškiai akivaizdūs, kad jūs iš tiesų galite tai pamatyti patys, čia ir dabar, o taip pat ir prieš 70 metų, jei žala atsitiko tuomet.“

Šie teiginiai yra grandioziški ir visai nepagrįsti. Moulden „mini-insulto“ hipotezė yra tikėtina. Bet yra absoliučiai neteisinga Moulden teigti, kad jo hipotezė buvo „įtikinamai pristatyta“ ar įrodyta. Moulden nepateikė jokių įrodymų. Teiginys, jog „įrodymai kalba patys už save“ – nepadeda.

Keli neseniai atsiradę įrodymai netiesiogiai ir nekonkrečiai leidžia manyti, kad Moulden mini-insultų hipotezė yra tikėtina. 2016-ųjų metų sausio mėnesį atlikus imuninės aktyvacijos eksperimentą buvo pranešta, kad citokinas IL-17a sukelia autizmą. Ryšys su Moulden hipoteze yra tas, kad IL-17a suaktyvėja dėl išemijos (deguonies bado). Taigi, tai yra galimas ryšys. Bet taip pat reikia nepamiršti, jog yra ir daugybė kitų veiksnių, kurie gali aktyvuoti IL-17, taip pat ir fakto, kad tam, kad sukeltų autizmą, IL-17 kiekis turi būti ganėtinai didelis ir toks išlikti ilgą laiko tarpą. Ryšys tarp IL-17a ir autizmo yra aprašytas čia: http://vaccinepapers.org/new-kid-block-il-17a/

Diagnozė pagal nuotraukas

Moulden teigė, kad vakcinų sukelta mini-insultų žala gali būti nustatyta iš nuotraukų. Konkrečiau, jo teiginys yra tas, kad asimetriniai veido bruožai ir asimetrinis raumenų tonusas aplink akis rodo vakcinos žalą. Daugybė vakcinas kritikuojančių internetinių puslapių publikuoja veidų nuotraukas kaip vakcinų žalos pavyzdžius. Žemiau yra pavyzdys iš  healthimpactnews.com

Skiepų vaikiai analizė.png

Ši nuotrauka yra manomai sukurta Daktaro Moulden, kurioje rodomi veido bruožų asimetrijos pavyzdžiai, tariamai atsiradę dėl vakcinų žalos. Daktaras Moulden teigė, kad sugeba diagnozuoti vakcinų žalą iš tokių nuotraukų. MASS = Moulden Anoxia Spectrum Syndromes (Moulden Anoksijos Spektro Sindromai)

Tikra tiesa, kad vakcinos ir imuninė aktyvacija sukelia nervų žalą, kuri sukelia asimetrinius veido bruožus. Tačiau, tokie šalutiniai poveikiai nėra būdingi tik vakcinoms. Yra daugybė kitų infekcijų ir uždegimų, kurie gali sukelti tokius pačius simptomus.

Moulden tariamai siūlė internetinę paslaugą, kad diagnozuoti vaikams vakcinų žalą. Jis tai darė lygindamas veido nuotraukas, darytas prieš ir po vakcinacijos. Tai nėra protinga, nes veido pokyčiai gali įvykti dėl begalės kitokių priežasčių. Siūlyti „diagnozės pagal nuotrauką“ paslaugas, atliekamas nuotoliniu būdu (nematant paciento) yra beveik neabejotinai neetiška.

Nervų paralyžius 

Aukščiau parodyti ir Moulden aprašyti veidų iškraipymai yra žinomi medicinos mokslų literatūroje. Yra įrodymų, jog vakcinos gali sukelti šią būseną, nors literatūra pabrėžia, kad tam yra daugybė priežasčių. Literatūroje taip pat yra minima, kad tokie „nervų paralyžiai“ dažnai pranyksta savaime.

Nervų paralyžius galimai atsiranda dėl smegenyse esančio uždegimo ar tinimo, kas ir sukelia veido raumenų suspaudimą. Taigi, kai nervai yra pažeidžiami juos suspaudžiant dėl tinimo, tai gali įtakoti ir susijusius raumenis. Yra daugybė dokumentų apie nervų paralyžių:

Benign recurrent sixth (abducens) nerve palsies in children

Incidence, Associations, and Evaluation of Sixth Nerve Palsy Using a Population-Based Method

Recurrent isolated sixth nerve palsy after consecutive annual influenza vaccinations in a child

Benign VI Nerve Palsies in Children

Atsižvelgiant į daugybę nervų paralyžių pavyzdžių ir tokių atvejų santykinai mažą dažnumą, nėra protinga teigti, kaip kad teigė Moulden, kad nervų paralyžius gali būti naudojamas vakcinų žalai nustatyti. Asociacija tarp  nervų paralyžiaus ir vakcinų žalos nėra užtektinai stipri ir būdinga, kad galėtų būti naudojama diagnozei nustatyti.

Vakcinos gali sukelti nervų paralyžių (labiau dėl neurouždegiminio mechanizmo), bet Moulden to neatrado. Moulden teiginys, kad pagal nervų paralyžių galima diagnozuoti vakcinų žalą nuėjo per toli.

Moulden keistas internetinis puslapis

Moulden internetiniame puslapyje yra straipsnių apie ekstremistų politiką, religinę ideologiją ir kitas keistas nesąmones. Tai dar labiau pakenkė jo patikimumui. Moulden internetiniame puslapyje nėra mokslinių straipsnių, o taip pat nėra ir jokių straipsnių apie jo vakcinų sukeltą „mini-insultų“ hipotezę.

http://www.drandrewmoulden.com/

Moulden internetinis puslapis buvo sukurtas 2003.11.08, praėjus 4-ioms dienoms po jo mirties. Dėl šios priežasties mes negalime būti tikri, kad internetinio puslapio turinys buvo parašytas pačio Moulden ar, kad puslapis tiksliai atspindi jo idėjas. Yra galimybė, kad internetinis puslapis buvo sukurtas žmonių, kurie klaidingai suprato Moulden idėjas. Moulden internetinio puslapio administratoriai neatsakė į užklausą el.paštu apie jų ryšį su pačiu Moulden.

Prakeiktas išprotėjęs MD?

Įrodymai leidžia daryti prielaidą, kad Moulden sirgo psichikos liga. Psichozės pertrauka galėtų paaiškinti kodėl jis taip niekada ir nebaigė savo rezidentūros, o taip pat ir jo internetinio puslapio keistą turinį.

Jo autobiografijos aprašyme galima rasti grandiozinį teiginį:

„Aš užbaigiau nebaigtą Luji Pastero (Louis Pasteur) „Mikrobų Teorijos“ darbą, kuriuo yra paremta visa Vakarų medicinos, vakcinų ir receptinių vaistų pramonė.“

Moulden internetiniame puslapyje galima rasti ir dar vieną grandiozinį teiginį:

„Kadangi aš esu medicinos Daktaras, kuris buvo tinkamai parengtas ir pavestas vadovauti visai organizuotai medicinai Kanadoje, galiu pasakyti tiesą – aš tai mačiau, pragyvenau, studijavau, diagnozavau… ir mes VISKĄ išgydysime, ir jus, su Tiesa. Prisiminkit, aš sakau tik tiesą, jūs tai pamatysite ir sužinosite. Aš esu išprotėjęs – ir tik jūs nuspręsite kame yra psichinis sutrikimas, ar manyje, ar jumyse, ar sistemoje, vyruose ir moteryse, kuriais mes pasitikėjom… aklai“ (Paryškinta)

Tai gana stiprus teiginys to, kuris niekada taip ir negavo medicinos licencijos.

Moulden internetiniame puslapyje rašoma, kad jis buvo priverstas pasirašyti, jog serga psichine liga tam, kad grįžti į klinikinę mediciną:

„Visuomenės Sveikatos Departamentas pareiškė, kad man NĖRA leidžiama grįžti į klinikinę mediciną, kadangi jie buvo įsiutinti paskleistos žinutės (tiesos) mano paskaitų metu ir pamokymų prieš „dingimą“. Man buvo leista grįžti į organizuotą mediciną ir dirbti su medicinos pacientais tik tuo atveju, jei aš pasirašysiu visuomenės sveikatos departamento paruoštą sutartį, kurioje buvo parašyta: 1) Aš sergu psichine liga ir todėl mano atradimai bei mokymai vakcinų saugumo srityje buvo klaidingi. 2) Man griežtai draudžiama viešai kalbėti ar pristatinėti savo atradimus apie vakcinų saugumą kaip sąlyga, kad gauti leidimą grįžti į klinikinę mediciną, gauti medicinos licenciją ir ją išlaikyti.“ (Paryškinta)

Neaišku, ką su tuo daryti, bet psichine liga sergantys žmonės dažnai skundžiasi esą verčiami pripažinti savo ligą. Pagal Kanados medicinos licencijavimo komisijos vidinę politiką, daktarams, sergantiems aktyvia psichine liga, neleidžiama praktikuoti medicinos. Pagal Kanados įstatymus bet kokia informacija apie daktarų ar medicinos studentų psichines ligas yra konfidenciali, taigi, Moulden mokykla ar licencijavimo komisija apie tai negali nieko pasakyti.

Išvados

Kai kurie Moulden bendrieji teiginiai apie vakcinų (ypatingai aliuminio) pavojų yra teisingi. Bet Moulden nepagrindžia savo teiginių įrodymais. Jis giriasi, kad turi „nepaneigiamų“ ir triuškinančių įrodymų, tačiau nepateikė nė vieno.

Moulden, atrodo, kadaise buvo labai daug žadantis mokslininkas, tačiau susidūręs su asmeninėmis problemomis priėmė vis labiau ekstremalius ir niekuo nepagrįstus įsitikinimus. Yra priežasčių tikėti, kad Moulden iš tiesų sirgo psichine liga.

Vakcinų kritikai turėtų nustoti skleisti Moulden idėjas, nes joms trūksta mokslinio pagrįstumo. Taipogi, Moulden ekstremalūs ir keisti teiginiai kenkia jo patikimumui, taip pat kaip ir kenkia vakcinų aktyvistam, kurie cituoja jo idėjas.

Pastabos:

  • Ankstesnėje šio straipsnio versijoje buvo rašoma:

„Imuninės aktyvacijos tyrimai leidžia teigti, kad Moulden hipotezė yra neteisinga, bent jau autizmo atveju. Moulden „mini-insultų“ hipotezė neatitinka to, ką mes žinome apie imuninę aktyvaciją-sukeltą smegenų pažeidimą. Imuninė aktyvacija ir citokinai sukelia neurologinio vystymosi sutrikimus būdais, kurie nėra susiję su mini-insultu ar išemija (vietinis audinių pažeidimu dėl kraujo nepratekėjimo). Citokinai pažeidžia smegenis labai panašiai kaip ir išemija. Taigi, turimi įrodymai prieštarauja Moulden „mini-insulto“ hipotezei.“

Aš dabar tikiu, kad šis teiginys yra klaidingas, nes visai neseniai sužinojau apie įrodymus, jog išemija stimuliuoja IL-17a gamyba smegenyse. Pastarasis atradimas parodė, kad IL-17a sukelia autizmą (autizmui būdingą elgesį) gyvūnams, o taip pat yra atsakingi už didelę žalą, kurią sukelia imuninė aktyvacija. IL-17a – autizmo įrodymai yra aprašyti čia: http://vaccinepapers.org/new-kid-block-il-17a/

Paruošė Kristina Kris


Patiko? Pasidalinkite!