Patiko? Pasidalinkite!

Egzistuoja galimybė užsikrėsti dviem koronaviruso atmainomis vienu metu — „omikron” ir „delta”, o tai gali sukelti tolesnes mutacijas, perspėjo Amerikos farmacijos kompanijos „Moderna” vyriausiasis medicinos specialistas Polas Bertonas.

Kalbėdamas Britanijos Bendruomenių Rūmų Mokslo ir technologijų komitete, Bertonas pranešė, kad vienu metu dviem koronaviruso atmainomis gali užsikrėsti dažniausiai pacientai su susilpnėjusiu imunitetu. Tai, pasak jo, leidžia dviem padermėms „keistis genais”.

„Artimiausiais mėnesiais šie du virusai („omikron” ir „delta” atmainos) egzistuos kartu, ir „omikron”… pradės užkrėsti žmones labai sunkios situacijos su „delta” fone, tai gali sukelti situacijas, kai žmonės… bus užkrėsti dviem variantais, kas suteiks šiems virusams galimybę toliau evoliucionuoti ir mutuoti, ši situacija kelia susirūpinimų”, — pažymėjo Bertonas.

Kartu jis išreiškė įsitikinimą, kad „omikron” nėra mažiau pavojinga atmaina.

„Iš tikrųjų, aš nemanau, kad „omicron” yra lengvesnė, mažiau sunki dabartinio viruso versija”, — pasakė Bertonas. Anot jo, pirminiai duomenys rodo aukštą hospitalizavimo lygį ir palyginamą su „delta” pacientų su šia paderme skaičiumi intensyviosios terapijos skyriuose.

Nauja B.1.1.529 padermė buvo aptikta Botsvanoje ir Pietų Afrikoje lapkričio pabaigoje. Joje yra dešimtys mutacijų S baltyme, kurių reikia patogenui, kad užkrėstų ląsteles. Pasak mokslininkų, daugelis naujų SARS-CoV-2 genomo pokyčių rodo didelį šio varianto pernešamumą ir atsparumą apsauginiams antikūnams persirgusių ir vakcinuotų, nors dar anksti daryti galutines išvadas.

Manoma, kad B.1.1.529 iš pradžių išsivystė žmogaus, kurio imunitetas susilpnėjęs, pavyzdžiui, užsikrėtusio ŽIV, organizme.

Pasaulio sveikatos organizacija B.1.1.529 pavadino „susirūpinimą keliančiu” ir pavadino jį „omikron” pagal 15 graikų abėcėlės raidę. Specialistai mano, kad užsikrėsti gali jau persirgę ir vakcinuoti žmonės, o simptomai varijuoja nuo ​​nuovargio iki galvos ir kūno skausmų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!