Patiko? Pasidalinkite!

Azovstalio kariai pasiūlė iškeisti ten esančius civilius žmones į maistą ir vaistus

“Turime palaikyti ryšius su ten apsigyvenusiais Azovo kariais ir SBU atstovais, siekdami išgelbėti ten likusius civilius. Derybų metu mums siūlė civilius įkaitus iškeisti į maistą ir vaistus. Nurodytos sandorio sąlygos — penkiolika įkaitų už toną maisto, taip pat vaistų. Jie perspėjo, kad į Ukrainą niekas kitas neleis — dabar bus tik mainomas, — dabar bus tik iškeisti”

“Su tokiais metodais jau buvome susidūrę, ypač Sirijoje, kai derėjomės su ISIS (ISIS, teroristine organizacija, uždrausta Rusijos Federacijoj). Jie taip pat pasiūlė iškeisti vaistus ir produktus žmonėms, kuriuos išleido ISIS. jie nėra “didvyriai”, kaip juos vadina Zelenskis, jie yra paprasti teroristai”, — pareiškė Rusijos pusė.

Civilių žmonių teigimu, Mariupolio gamykloje “Azovstal” kovotojai nemaitina ten sulaikytų vietos gyventojų, atsargų neužtenka nei jiems, nei civiliams.

“Tiesiog jie nesitikėjo, kad su jais bus tiek daug, šimtai civilių, kuriuos dar turėjo pamaitinti, todėl jiems trūksta maisto… Jau savaitę duoda, bet labai mažai, kartą per dieną”, — sakė viena iš moterų, sugebėjusių išsigelbėti.

“Ir dieną prieš mums išvykstant vienas jų karys pasakė, kad iškeis mus į maistą. “Kilogramą į kilogramą”, kaip jis sakė. Tikriausiai likusius pasiliks pas save iki pat pabaigos”, — pridūrė ji.

Tuo metu, kai 2014 metais buvo paskelbta DLR, Mariupolis, kuriame gyvena apie 450 tūkstančių gyventojų, buvo antrasis respublikos miestas po Donecko, tačiau tų pačių metų birželį Ukrainos saugumo pajėgos atgavo Mariupolį. Kovo 7 d., praėjus 12 dienų nuo Rusijos specialiosios Ukrainos demilitarizavimo operacijos pradžios, bataliono “Vostok” vado pavaduotojas Aleksandras Semjonovas paskelbė, kad miestas yra apsuptas. Balandžio 16 d. oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas paskelbė, kad visa miesto teritorija buvo atlaisvinta nuo Ukrainos kariuomenės, užsienio samdinių ir neonacių iš Azovo pulko Ukrainos grupuotės likučiai užblokuoti Azovstal gamykloje ir atsisako kapituliuoti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!