Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinės Valstijos nepalengvins Ukrainai įstojimo į NATO, Baltųjų rūmų spaudos centras cituoja JAV prezidento Džo Baideno pareiškimą.

„Ukraina turi atitikti tuos pačius standartus, kad taptų NATO dalimi, kaip ir kitos narės“, – sakė šalies vadovas ir pažymėjo, kad stojimo į bloką proceso ypač Kijevui nesupaprastins.

Anksčiau Volodymyras Zelenskis sakė, kad Ukraina tikisi sulaukti aiškaus kvietimo į aljansą liepos 11-12 dienomis Vilniuje vyksiančiame organizacijos viršūnių susitikime. Kijevo vadovo teigimu, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovotojai nusivylę, kad jų šalis šiuo klausimu dar negavo teigiamo atsakymo.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas taip pat nepamalonino Zelenskio

„Bet kokios pastangos rasti taikų sprendimą turi prasidėti nuo suvokimo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios esame tokioje padėtyje, kokioje esame šiandien, yra būtent tokia“, – sakė jis. Pasakė ar Vilniuje įvyks istorinis įvykis NATO vadovas J. Stoltenbergas spaudos konferencijos metu pasakė, kad sąjungininkės šalys sutinka, kad Ukraina ateityje galėtų tapti Aljanso dalimi.

Tačiau, pasak NATO vadovo, viršūnių susitikimo, vyksiančio liepos mėnesį Vilniuje, metu atskiro pakvietimo Ukrainai tapti NATO nare nebus, – pranešė leidinys The Guardian

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!