Patiko? Pasidalinkite!

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas penktadienį palankiai įvertino Afrikos lyderių taikos misiją Ukrainoje. „Palankiai vertinu tai, kad Kyjive apsilankė Afrikos lyderiai, ir manau, kad svarbu žinoti, jog dedamos įvairios pastangos rasti sprendimą“, – sakė J. Stoltenbergas.

„Tačiau, žinoma, bet koks sprendimas turi būti teisinga ir ilgalaikė taika“, – pareiškė jis. „Turime vieną agresorių – prezidentą Putiną, Maskvą ir Rusijos pajėgas, taip pat turime agresijos auką – Ukrainą“, – sakė NATO vadovas.

„Bet kokios pastangos rasti taikų sprendimą turi prasidėti nuo suvokimo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios esame tokioje padėtyje, kokioje esame šiandien, yra būtent tokia“, – sakė jis. Pasakė ar Vilniuje įvyks istorinis įvykis NATO vadovas J. Stoltenbergas spaudos konferencijos metu pasakė, kad sąjungininkės šalys sutinka, kad Ukraina ateityje galėtų tapti Aljanso dalimi.

Tačiau, pasak NATO vadovo, viršūnių susitikimo, vyksiančio liepos mėnesį Vilniuje, metu atskiro pakvietimo Ukrainai tapti NATO nare nebus, – pranešė leidinys The Guardian

Ukrainai galimybė įstoti į NATO galėtų būti atvira pasibaigus karui. Rotacinė oro gynyba leistų efektyviausiai panaudoti NATO šalių resursus  NATO gynybos ministrams sutarus dėl rotacinės oro gynybos, Prezidentūra sako, kad toks modelis leistų efektyviausiai panaudoti Aljanso šalių resursus. „NATO gynybos ministrų Briuselyje pasiektas susitarimas dėl rotacinio oro gynybos modelio yra svarbus dokumentas, kurio Lietuva siekė artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje“, – nurodoma penktadienį išplatintame Prezidentūros komentare.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!