Patiko? Pasidalinkite!

Berods 2019-08-24 per “Info tv” stebėjau laidą, kuri vos vos manęs neišvedė iš dvasinės pusiausvyros. Laidoje dvi vos apsiplunksnavosios, bet meluoti jau klasiškai išmokusios mergužėlės bandė moksliškai pagrįsti, jog mes gyvename geriau, nei prieš dešimtmetį.

Šitaip manipuliuoti skaičiais sugeba tikrai ne kiekvienas. Pasirodo, išmokos žmogui išaugo 8,4 %, kai tuo tarpu kainos išaugo žymiai mažiau. Ir tai – tikra statistika! Neatsižvelgta tik į vieną dalyką: kokios kainos ir kiek išaugo.

Pavyzdžiui kainos už pilis, super automobilius ir kitas „eilinių“ piniguočių „kasdienines prekes“ gal net neišaugo nė vieno procento. Štai tokios prekės ir laiko elito infliaciją vos ne nuliniame lygyje. Užtat jos neturi absoliučiai jokios įtakos vargstančiųjų išgyvenimui. Atėjo laikas peržiūrėti duomenis apie kainų kilimą.

Vieniems į bendrą infliaciją nusispjauti (iš jos piniguotmaišiai gali nemažai užsidirbti), kitiems tai – ypač nepakeliama našta. Neturtingiausiems kainų kilimas privalo būti apskaičiuojamas visiškai kitaip. Nes jie iš pensijos teišgali skirti lėšų tik maistui, plius padengti išlaidas komunaliniams patarnavimams. Štai koks yra tas tikrasis gyvenimo „pagerėjimas“!

  Daugelis skurdžių ne tik užmiršo, kokiame amžiuje paskutinį kartą lankėsi teatre ar kine. Greit jie išvis nebesupras ir klausinės aplinkinių, kas tai per antrieji patiekalai?

  Pikčiausia tai, kad patys dėl to esame kalti. Renkame tas pačias siurbėles, kurias seniai laikas (medicininiais sumetimais) pjauti per pusę. O minėtas “ekspertes” su nuo pieno nenudžiūvusiomis lūpomis kol kas tegalima leisti kalbėti nebent kokiame nors lauko tualete.

  Noriu priminti visokio plauko statistams, kad komunaliniams patarnavimams kainos tikrai neiškilo taip tragiškai, kaip jos išaugo maisto produktams. Pastariesiems kainų šuolis jau matuojamas šimtais procentų.

Pamenate, kaip pirkome bulves po 20-30 lietuviškų centų? O kaip jums dabartinė kaina – po 90 euro centų?! Juk tai virš 500 procentinė infliacija!!! Ir skurdžiams nė kiek ne lengviau, kad per pastarąjį dešimtmetį jachtos nė kiek nepabrango.

Tai tiems, kurie perka štai tokias prekes infliacija – bereikšmis dalykas – nulis ir dar kažkiek dešimtųjų procento, bet tikrai ne mažai uždirbantiems. Tiems, kas trūksta pinigų, kainų augimą reikia skaičiuoti tik ir tik nuo maisto pabrangimo. Girdite, jūs, kyšių prisiglemžę valdžiasnukiai?!

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!