Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusija mūsų politikus netiesiogiai išvadino bepročiais, kurie bando kištis į Baltarusijos vidaus politiką ir daro spaudimą išrinktajam prezidentui Aleksandrui Lukašenkai

Baltarusijos atstovų rūmų Tarptautinių reikalų komisijos pirmininkas Andrejus Savinychas Lietuvos Seimo rezoliuciją pavadino bandymu kištis į šalies vidaus reikalus, praneša Sputnik Baltarusija.

“Mes su apgailestavimu konstatuojame, kad 2020 metų rugsėjo 10 dienos Lietuvos Respublikos Seimo rezoliucija — tai įžūlus ir gremėzdiškas bandymas kištis į Baltarusijos Respublikos vidaus reikalus”, — pareiškė politikas.

Pasak jo, Lietuvos deputatai parodė, jog visiškai nepaiso geros kaimynystės, sveiko proto ir parlamentinės etikos standartų. Savinychas pridūrė, kad tokiu būdu Lietuva pakerta visų išorės tarpininkavimo pasiūlymų patikimumą, parodydama tikrą, o ne deklaratyvią esmę.

Anksčiau Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja pavadinta “išrinkta respublikos lydere”. Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti prezidento Aleksandro Lukašenkos pasirašytų naujų sutarčių. Pasak Lietuvos deputatų, naujų sutarčių pasirašymas su Rusijos Federacija “apriboja Baltarusijos žmonių suverenitetą”.

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad Lietuva savo veiksmais pradėjo Baltarusijos “Gvaido operaciją”. Jis taip pat pažymėjo, kad jei Vilnius laiko Tichanovskają “išrinktąja Baltarusijos lydere”, respublika neturėtų turėti diplomatinių santykių su kaimynine šalimi.

Kviečiame pažiūrėti 2 minučių reportažą ir įvertinti Lietuvos politikų patvirtintą rezoliuciją. Ar Jūs randate tame sveiko proto?

Tie kurie domitės Baltarusijos “reikaliukais”, pažiūrėkite ir žemiau esantį vaizdo įrašą, kuriame pateikiami trys variantai, kas įvyko Baltarusijoje.

VK ir Vaido Žemaičio inf.


Patiko? Pasidalinkite!