Patiko? Pasidalinkite!

Statistikos agentūros „Eurostat” duomenimis, Lietuva užima antrąją vietą šalių, kuriose didžiausia pajamų nelygybė ES, sąraše

Pagal statistikos agentūros „Eurostat” duomenis, Lietuva yra įtraukta į didžiausią pajamų nelygybę turinčių ES šalių sąrašą.​”Eurostat” duomenimis, Bulgarijoje pajamų nelygybė didžiausia, jos rodiklis yra 8,2 balai.

Lietuva užima antrąją vietą — 7,3 balai. Kitos šalys pagal šį rodiklį — Ispanijoje (6,6), Rumunijoje (6,5), Latvijoje (6,3), Graikijoje (6,1).

Mažiausia pajamų nelygybė buvo pastebėta Čekijoje ir Slovėnijoje, kur abiejų šalių koeficientas buvo įvertintas 3,4. Po jų seka Suomija (3.5), Slovakija (3,5) ir Belgija (3.8).

Lietuvos gyventojai nuolat nerimauja dėl didėjančių maisto produktų kainų ir mažo darbo užmokesčio, tuo tarpu pati Lietuva ES reitinguose pagal pajamas ir gyvenimo kokybę užima paskutiniąsias vietas.

Minimalus atlyginimas europoje.png

Lietuvoje minimalus darbo užmokestis yra 555 eurai per mėnesį ir yra vienas žemiausių ES. Profesinių sąjungų atstovai reguliariai skundžiasi dėl mažo darbo užmokesčio ir reikalauja jį didinti.

Kodėl Lietuva vis dar ES viena iš skurdžiausių šalių? Viena iš versijų, kad ES dirbtinai išlaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje ir kitose praščiokų šalyse, siekdama išnaudoti jų gyventojus, kaip pigią ir kokybišką darbo jėgą.

 

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!