Patiko? Pasidalinkite!

Kai bėdos po vieną nevaikšto

„Landsgrybių” gaujai vasara tapo košmariška – partijos vadovo reitingai krito iki tokių žemumų, kad šis atsidūrė nepalankiausiai vertinamų politikų aukštumose. Pradėti tyrimai dėl asmens duomenų vagystės, paskelbti nepatogūs duomenys apie įtartiną praturtėjimą – VMI atnaujino tyrimą dėl Austėjos Landsbergienės milijono vertės sklypo įsigijimo už 1 eurą, dėl šmeižto nuteistas „landsgrybių” narys Žygimantas Pavilionis.

Buvo geri laikai, kai Landsbergiai prezidentūroje turėjo „stogą” – „mėlynąją tumbą”, bet tie laikai, kaip ir viskas, kažkada baigiasi. Šiandieniniai suduoti smūgiai rodo, kad „landsgrybių” gaujelei ateina galas.

Pirmas smūgis

Grupė Seimo narių kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT) dėl UAB „Krajama“ (dabar – UAB „Knowledge Investment“), kartu su jai nuosavybės teise priklausiusio žemės sklypo prestižiniame Vilniaus mikrorajone pardavimo sudarius vieno euro vertės sandorį, nors vien sklypo rinkos vertė – daugiau nei 1,3 mln. eurų.

Kaip ir viskas visiems buvo aišku – tyrimas nebus pradėtas, nes dauguma žino, kad visose valstybinėse įmonėse yra „sukišti” „landsgrybių” gaujelei palankūs vadovai.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nusprendė nesiimti tyrimo dėl bendrovės „Krajama“ veiklos, kurios vienintelė akcininkė yra konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė Austėja Landsbergienė. Tuo iškart pasinaudojo „landsgrybistai” ir puolė trimituoti per visus „galus”, kad jie nekalti ir švarūs, o tie, kas apskundė, yra blogi ir privalo Landsbergienės atsiprašyti.

Valstiečių bandymas šmeižti Gabrieliaus Landsbergio šeimą žlugo. Mokesčių inspekcija nesiėmė tyrimo prieš Austėją Landsbergienę, nes nenustatė jokių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Nebūtos istorijos apie neva „neteisėtą sklypą už 1 eurą“ subliuško ir sprogo kaip burbulas.

Bet! Liepos 22 dieną Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) persigalvojo ir pradėjo tyrimą dėl žemės sklypo, kurį Landsbergienė įsigijo už 1 eurą ir kurio vertė, anot nekilnojamo turto vertintojų, yra mažiausiai 1,3 mln. eurų.

Antras smūgis

Prezidento komandą „paliko” trys patarėjai. Jeigu teisingiau, Gitanas Nausėda „atsikratė” „landsgrybių” vietininkų prezidentūroje. Iš prezidentūros „iškrapštyti” trys prezidento vyriausieji patarėjai: Jonas Vytautas Žukas, Sonata Šulcė ir Aistis Zabarauskas.

Į šį veiksmą tuoj pat sureagavo Vytautas Landsbergis ir po prezidento langais surengė mitingą. Mitinge prieš Astravo AE, pats Vytautas prasitarė, kad prezidentui atleidus tris labai gerus patarėjus, jis nebežino, kas vyksta prezidentūroje.

Trečias smūgis

Anūkas tapo nepalankiausiai Lietuvoje vertinamu politiku. Birželio 15–25 dienomis buvo atlikta rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausa. Apklausos duomenys parodė siaubingą padėtį „landsgrybių” partijoje – Gabrielių Landsbergį palankiai vertina tik 26 proc., o nepalankiai – net 64 procentai apklaustųjų.

Ketvirtas smūgis

Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino gyventojų pateiktas pajamų ir turto deklaracijas. Gabrieliaus Landsbergio su sutuoktine Austėja Landsbergiene nuo 2018-ais metais deklaruotų 1,87 milijono pakilo iki pernai metų 14,51 milijono eurų (pokytis 12,64 milijono eurų). „Delfiai” šį smūgį bandė sušvelninti.

„Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino gyventojų pateiktas pajamų ir turto deklaracijas už 2019-uosius metus. Tarp Seimo narių turtingiausias – Ramūnas Karbauskis (24,47 mln. eurų), antras Bronius Bradauskas (8,31 mln. eurų), trečias – Gabrielius Landsbergis (14,51 mln. eurų), skaičiuojant bendrą šeimų turtą, – rašoma Delfi.lt”

Delfio žurnalistai suskaičiavo, kad Gabrieliaus Landsbergio bendras šeimos turtas (14,51 mln. eurų) yra mažiau už Broniaus Bradausko (8,31 mln. eurų) turtą.

Penktas smūgis

„Landsgrybistą” Žygimantą Pavilionį teismas pripažino kaltu, kad sąmoningai šmeižė ir menkino Senovės baltų religinę bendruomenę. Jūs galite patikėti tuo, kad teismas nuteistų „landsgrybistą”?!

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė sprendimą administracinėje byloje pagal pareiškėjo Seimo nario Žygimanto Pavilionio skundą prieš Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK) ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliariją. Ž. Pavilionis prašė teismo panaikinti pernai metų rugsėjo 11 d. EPK išvadą, kad jis sąmoningai šmeižė ir menkino Senovės baltų religinę bendriją „Romuva“, ir įpareigojimą viešai paneigti šį šmeižtą.

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!