Patiko? Pasidalinkite!

Per parą, t. y. visą penktadienį pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 40 per Baltarusiją neteisėtai sieną kirtusių migrantų.

Jiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys bus izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš penktadienio į šeštadienį bandė patekti 2 470 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip 30 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104, 2017 m. – 72.

Šią liepą pasieniečiai sulaikė 1 809 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.

Pasibaigė tvora

Užtvaros statybos pasienyje su Baltarusija stringa Lietuvoje trūkstant tam naudojamos aštrios vielos gaminių, pranešė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Pasienyje su Baltarusija Lietuvos kariai įrengia spygliuotos vielos tvorą – koncertiną. Tai spygliuota viela su aštriais ašmenimis, jos neįmanoma įveikti be specialios įrangos – žirklių, vielos pjaustytuvų ar sprogmenų. Pasirodo, kad pačioje Lietuvoje koncertinos niekas negamina, ji perkama užsienyje.

Krašto apsaugos ministras melavo

Arvydas Anušauskas liepos 8d. sakė, kad: “greičiausiai kad jau net šiandien arba vėliausiai rytoj bus pradėta, bet, žinoma, tik pradėta. Kiek žinau, jau duotas pavedimas įmonėms, kurios gamina, pradėti vynioti vielą ir, jei bus pavedimas visam sienos padengimui, be abejonės, be tų vietų, kurios jau yra uždengtos, tai kažkiek užtruks, nes kiekviena iš įmonių pagamina penkis kilometrus per dieną. Vielą perka Vidaus reikalų ministerija”.

Pasienis.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!