Patiko? Pasidalinkite!

„Samsung Electronics Baltics“ kartu su „Norstat“ atliko internetinę apklausą, kuri buvo vykdoma 2019 metų rugsėjo mėnesį. Apklausti 18-64 metų Lietuvos gyventojai. 

Apklausa parodė, kad Lietuvos gyventojams televizorius yra svarbus namų atributas, galima daryti išvadą remiantis naujausiu  tyrimu, atliktu Baltijos šalyse. Jo rezultatai rodo, kad beveik 60 proc. apklaustų lietuvių savo namuose turi du ar daugiau televizorių, o svarbiausias kriterijus – jų dydis.

Palyginus apklausos metu visose trijose Baltijos šalyse gautus duomenis, paaiškėjo, kad turėdami galimybę išsirinkti televizorių nemokamai, dauguma (45 proc.) Lietuvos apklaustųjų rinktųsi pačios didžiausios, prasidedančios nuo 70 colių, įstrižainės televizorius. Latviai ir estai kiek kuklesni – tokių didelių ekranų televizorius rinktųsi 28 proc. Estijos ir 31 proc. Latvijos respondentų.

Nors, žvelgiant į bendrus Baltijos šalių rezultatus, daugiausia respondentų televizorių laiko pramoga ir žiūri lengvo pobūdžio turinį, tik Lietuvos gyventojai įvardino, kad pirmiausia šis įrenginys jiems yra naujienų šaltinis. 38 proc. mūsų šalies apklaustųjų teigia, kad televizorius jiems reikalingas žiūrėti žinias ir sužinoti aktualiausias naujienas.

Tačiau žvelgiant į gautus tyrimo duomenis, galima daryti išvadą, kad vartotojų įpročiai nesikeičia ir televizoriaus žiūrėjimas išlieka atsipalaidavimo forma. Net 81 proc. lietuvių respondentų televizorių žiūri vakare ir daugiau nei pusė tai daro kartu su šeima.

Televizija yra vienas iš žmonijos valdymo įrankių. Tai veikia kaip programavimo įrankis, kurio pagalba žmogui yra įteigiamos vienos ar kitos žinios, kurių paglba yra formuojama pasaulėžiūrą ir gyvenimo būdas. Televizijos pagalba žmonės yra užprogramuojami kuo rengtis, ką valgyti, ko nekęsti ir ką garbinti. Tik sąmoningai stiprus žmogus gali atsispirti televizijos pagalba skleidžiamoms programoms.

Mada, maistas, politika, neapykanta, garbinimas…., visa tai valdoma televizorių pagalba, todėl protingi žmonės jų tiesiog nežiūri ir jų neturi. Todėl televizorius drąsiai galima vadinti „durnadėžėmis“.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!