Patiko? Pasidalinkite!

Alytaus meras socialiniame tinkle Nerijus Cesiulis pasidalino skandalinga informcija.

“Gavau tyrimo rezultatus dėl narkotikų paplitimo mūsų vaikų ugdymo įstaigose. Perskaičiau ir 😖

Mūsų visuomenės sveikatos biuro darbuotojai prieš mėnesį tyrė įvairius aplinkos paviršius mokyklose, pvz., rankenas, klaviatūras, kompiuterio peles, poilsio zonas, rūbines, tualetus, turėklus ir pan. Mėginiai buvo paimti 20 ugdymo įstaigų.

Nieko nerasta tik pradinėse mokyklose. Visur kitur… 🤯

Beveik visose mūsų gimnazijose ir progimnazijose buvo aptikta kokaino pėdsakų.

3 ugdymo įstaigose rasta ir daugiau: heroino, metamfetamino, amfetamimo, ekstazi pėdsakų ir tokių, kurių pavadinimus apskritai girdėjau pirmą kartą.

Galima tylėti ir apsimesti, kad viskas gerai.

Galima pasidžiaugti, kad jaunimas, palyginus su ankstesnėmis kartomis, alkoholio vartoja kur kas mažiau. Nebemadinga. Tačiau tiesa ta, kad tarp paauglių populiarėja kiti svaiginimosi būdai.

Ir tai – ne tik mūsų miesto problema. Tai vyksta visoje Lietuvoje ir nė neabejoju, kad didmiesčiuose – dar didesniais tempais ir mastais.

Ką darysime?

Šiuo metu bendradarbiaujame su policija, visuomenės sveikatos specialistais, mokyklų vadovais. Vyks reguliarūs ir nereguliarūs patikrinimai su specialiai apmokytais šunimis. Specialūs prevenciniai mokymai. Mokinių tėvai taip pat turėtų reikalus atidėti į šalį ir atidžiau pasižiūrėti į savo vaikus – ką jie veikia, su kuo bendrauja, ką žino, bet dėl įvairių priežasčių – nutyli.

Žiūrėti pro pirštus negalime. Privalome užkirsti tam kelią. Tai mūsų visų pareiga.

Juk tai – mūsų vaikai.”

Manote, kad kituose miestuose situacija kitokia?


Patiko? Pasidalinkite!