Patiko? Pasidalinkite!

Anglijos ir Švedijos bendrovės “AstraZeneca” vakcina nuo COVID-19 kovo 25 dieną buvo pervadinta į “Vaxzevria”. Apie tai pranešta Europos vaistų agentūros svetainėje.

Švedijos medicininių produktų agentūros svetainėje pažymima, kad keičiasi tik pavadinimas. Vakcinų specialistai turėtų apie tai žinoti, nes informacija apie produktą, etiketės ir pakuotės gali atrodyti kitaip.

Pavadinimas pakeistas kovo mėnesį pasirodžius pranešimams apie pavojingas vakcinuotų žmonių komplikacijas. Austrijoje paskiepytam asmeniui buvo nustatyta daugybinė trombozė, jis mirė praėjus dešimčiai dienų po pirmosios dozės gavimo. Dar vienas asmuo buvo paguldytas į ligoninę dėl plaučių embolijos.

Vėliau panaši informacija buvo gaunama iš kitų Europos šalių. Kai kurios ES valstybės nusprendė pristabdyti preparato naudojimą.

EVA ekspertai nepatvirtino, kad “AstraZeneca” vakcina padidina bendrą tromboembolinių komplikacijų riziką. Reguliavimo institucija taip pat pranešė apie jos saugumą ir veiksmingumą ir pažymėjo, kad nauda visuomenei yra daug didesnė už galimą su vakcina susijusią riziką.

Be to, mokslininkai toliau tirs šalutinį poveikį ir veiksmus, o duomenys apie trombozės atvejus bus pridėti prie bendros informacijos apie vakciną.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!