Patiko? Pasidalinkite!

Po tokių NATO karinio komiteto vadovo pareiškimų mūsų politikams ir žiniasklaidai reiks stipriai susiimti ir galvoti naujus žmonių gąsdinimo planus – “rusai puola”.

Šiuo metu Rusijos grėsmės Baltijos šalių saugumui ženklų nematyti, sakė NATO Karinio komiteto vadovas admirolas Robas Baueris (Rob Bauer), praneša TASS.

“Grėsmės Baltijos šalims ir konkrečiai Lietuvai ženklai turi būti vertinami atsižvelgiant į Rusijos dalinių [atvykusių į bendras pratybas] Baltarusijoje elgesį. Šiuo metu nematome ketinimų pulti NATO teritoriją nei tiesiogiai, nei per Baltarusiją”, – sakė jis.

Gruodžio viduryje Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė susitarimų dėl saugumo garantijų projektus, dėl kurių Maskva tikisi derėtis su JAV ir NATO. Visų pirma, susitarimai reiškia atsisakymą plėsti Šiaurės Atlanto aljansą į rytus, taip pat puolamųjų ginklų, ypač branduolinių, dislokavimo apribojimus. Iki šiol buvo surengti keli konsultacijų etapai, tačiau apie konkrečius susitarimus dar nepranešama.

Vašingtonas pateikė Rusijai raštišką atsakymą į jos pasiūlymus dėl saugumo garantijų. Rusija neigia jai Vakaruose priskiriamus agresyvius planus Baltijos šalių atžvilgiu ir pabrėžia, kad tokia retorika aljansas naudojasi, siekdamas sutelkti kuo daugiau karinės technikos prie Rusijos sienų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!