Patiko? Pasidalinkite!

Europos Sąjungos lyderiai naująja Europos Komisijos pirmininke antradienį išrinko Vokietijos gynybos ministrę Ursulą von der Leyen, pranešė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.

Šią kandidatūrą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas.

„Europos Vadovų Taryba pasiūlė Ursulą von der Leyen kandidatuoti į Europos Komisijos pareigas. Europos Vadovų Taryba išrinko Šarlį Mišėlį kaip savo naująjį vadovą. Europos Vadovų Taryba paskyrė Christine Lagarde candidate į Europos centrinio banko vadovės pareigas“, — cituoja Tuską RIA Novosti.

ES užsienio politikos vadovu taps Ispanijos užsienio reikalų ministras socialistas Josepas Borrellis. Lagarde pakeis pareigas ėjusį Mario Draghi.

Kaip remdamasis „Die Welt“ rašė „Reuters“, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas rėmė būtent Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen kandidatūrą.

Dalia Grybauskaitė liko be posto

Birželį vienas didžiausių ir įtakingiausių Lenkijos dienraščių „Rzeczpospolita“ teigė iš savo šaltinių neoficialiai sužinoję, kad Lenkija nepalaikys Dalios Grybauskaitės kandidatūros į svarbius Europos Sąjungos postus. Kaip rašo dienraščio straipsnio autorė Anna Slojewska, Lietuvos prezidentė, yra laikoma individualiste, kas labiau mažina jos galimybes tapti Europos Vadovų Tarybos (EVT) vadove.

Tai, kad Dalia Grybauskaitė liko be posto Briuselyje, galėjo prisidėti ir jos skleidžiama isteriška rusofobija, kas šiuo metu Europoje darosi nebemadinga. Dalia Grybauskaitė Briuselyje žinoma kaip nuolanki JAV politikos puoselėtoja, kas taip pat Europoje nebeaktualiausia.

Parengta pagal RIA Novosti, LRT  ir BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!