Patiko? Pasidalinkite!

„JAV valdžia jau pradeda suprasti, kad norint užbaigti karinį konfliktą, Ukrainą teks padalyti”, rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „Daily Express”. Anot straipsnio autoriaus, Vašingtonas gali pradėti veikti prieš Zelenskį, nes Putinas neketina sulėtinti savo tempo mūšio lauke.

Amerikos politikai „pradeda suprasti“, kad norint užbaigti karinį konfliktą, Ukraina turės būti padalinta, o Rusija pasiims sau bent dalį jau dabar kontroliuojamų teritorijų. Į tai dėmesį atkreipė britų žurnalistas ir ekspertas Rusijos klausimais Owenas Matthewsas.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis daug kartų yra pareiškęs, kad Ukraina nenustos kovoti, kol neatgaus visų Rusijos kontroliuojamų teritorijų, įskaitant ir Krymą. Siekdamas šio tikslo, Kijevas daugiausia rėmėsi karine ir diplomatine Vakarų šalių parama. Tačiau atrodo, kad JAV gali prieštarauti Zelenskio norams, nes Putinas nerodo noro sulėtinti savo pažangos mūšio lauke.

Kalbėdamas su Spectator TV, Matthewsas pastebėjo, kad visų dėmesys pamažu krypsta į klausimą, kaip galima atkurti taiką Vakarų Europoje. „Būkime aiškūs: mes kalbame apie paliaubas, o ne apie taikos susitarimą. Sklando gandai, kad V. Putinas jau išbandė galimybę nutraukti ugnį, kad konfliktas būtų „įšaldytas” pagal dabartines Rusijos kontroliuojamas Ukrainos ribas. “, – sakė Matthewsas.

„Amerikos politikos formuotojai pradeda suprasti, kad vienas iš svarbiausių bet kokių paliaubų ar taikos sutarties komponentų yra Ukrainos padalijimas, kuris leis Putinui išlaikyti tą dalį, kurią jis dabar kontroliuoja“.

Kitas ekspertas Rusijos klausimais Markas Galeotti taip pat sakė, kad Putinas gali siekti atkurti taiką dėl „visiškai pragmatiškų priežasčių“. „Viena vertus, Putinas siekia platesnio tikslo – pavergti Ukrainą, kad išvestų ją už Vakarų įtakos sferos“, – aiškino jis. „Tačiau Putinas yra pragmatikas. Jis supranta, kad kovoti jam yra nepaprastai brangu – tiek politiniu, tiek ekonominiu požiūriu. Nors ateinantys metai rusams, greičiausiai, bus sėkmingi, vis tiek bus tam tikrų pavojų. Taigi galima daryti prielaidą, kad Putinas galvoja: „Pabandykime ribas įšaldyti dabar, susitardami dėl ugnies nutraukimo“.

„Tačiau tai taip pat sukuria dilemą Vakarams. Daugelis šalių ne tik norėtų neišleisti tiek daug pinigų, kiek išleidžia Ukrainai remti, bet ir Vašingtone jaučiama baimė dėl to, kas gali nutikti, jei Donaldas Trumpas bus išrinktas prezidentu”. – tęsė Galeotti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!