Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Dainius Kepenis balandžio 1 d. 13.30 val. Seime rengia spaudos konferenciją „Neapgalvoti Vyriausybės sprendimai žlugdo Lietuvos sveikatos sistemą“. Jos metu garsūs Lietuvos sporto, sveikatingumo atstovai ragins Vyriausybę atkreipti dėmesį ne tik į ligų, jų gydymo, bet ir su finansiniais sunkumais vis labiau susiduriantį sveikatos sektorių.

Dėl nepamatuotų Vyriausybės sprendimų Lietuvoje žlunga sveikatos sistema, susidaro ydinga, o neretais atvejais ir pražūtinga grandinė. Vieni po kitų užsidaro, bankrutuoja sporto, sveikatingumo klubai. Žlunga šių organizacijų darbuotojų, vadovų, akcininkų planai. Dėl to kenčia žmonių fizinis aktyvumas, kyla nauja širdies ir kraujagyslių, taip pat lėtinių neinfekcinių ligų, tokių kaip piktybiniai navikai, diabetas banga. Be to, Lietuvoje ir taip kelis kartus viršijamas šių ligų Europos vidurkis.

Konferencijos dalyviai dar kartą patvirtins apie prastą situaciją Lietuvos sveikatos sistemoje. Prastai veikianti ligų gydymo sistema europiniame kontekste užima vienas žemiausių vietų, o mūsų sveikatos, ligų prevencijos, sveikatinimo sistema atsiduria dar sudėtingesnėje padėtyje. Sveikatos, jos stiprinimo sektorius šalyje ne pandemijos laikotarpiu sulaukdavo menko valdžios atstovų dėmesio, o pasaulinė pandemija tik dar labiau išryškino didelę prarają tarp ligų, jų gydymo ir sveikatos, jos stiprinimo sistemų finansavimo.


Patiko? Pasidalinkite!