Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvoje mažai kalbama apie natūralų imuniteto stiprinimą ir visomis išgalėmis skleidžiama propaganda apie būtinybę skiepytis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro direktorius, profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad apsisaugoti nuo “omikron” padermės padės stiprinamoji vakcinos dozė. Apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.

“Turime dvi pandemijas vienu metu — delta ir omikron. Kai omikron taip išplito, šalių raudonieji sąrašai nebeveiksmingi. Britanija atšaukė ribojimus atvykstantiems iš Afrikos”, — teigia jis.

Tačiau, specialisto teigimu, kai kurie ribojimai reikalingi tam, kad būtų galima laimėti daugiau laiko paskiepyti stiprinamąja doze kuo daugiau žmonių.

“Todėl šiuo metu viena iš efektyviausių prevencijos nuo omikron priemonė — stiprinamoji vakcinos dozė”, — rašo jis.

Čaplinskas pažymi, kad kelionių ribojimas neturi prasmės, nes “omikron” atmaina jau labai greitai plinta daugelyje šalių.

“Skiepai, kaukės ir testavimas, bet ne kelionių stabdymas. Visiems atvykusiems reikia neigiamo testo rezultato. Čia tam tikra prasmė yra, o skiepų pasas be testo — beprasmis”. Koks racionaliausias izoliavimosi laikas dėl omikron — 5, 7 ar 10 dienų? Manau, kad 7 dienos, jeigu PGR testas neigiamas”, — teigia Čaplinskas.

Jis pabrėžia, kad žmonės turi patys galvoti, kaip sumažinti savo riziką, o valdžia — stiprinti ligonines, nes ligos sunkumą, kurį sukelia “omikron” ar “delta”, bus galima palyginti tik kai ligoninėse atsidurs daugiau užsikrėtusių “omikron” atmaina žmonių.

Prognozuojama, kad tai įvyks antroje sausio mėnesio pusėje. Kartu specialistas teigia, kad dar neaišku, kaip efektyviai greitasis antigeno testas gali aptikti “omikron” atmainą.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!