Patiko? Pasidalinkite!

Analinio ir kitokio žanro specialistų, bei galimai žmonijos gąsdinimu užsiimančio portalo šedevras perkopė visas įmanomas aukštumas.

Delfi prnt scn

„Remiantis Rusijos karine doktrina, branduolinis ginklas gali būti panaudotas ribotu mastu, siekiant atremti puolimą, per kurį naudojama įprastinė ginkluotė“,- rašo Delfi.lt

Jūs įsivaizduojate kas yra branduolinis ginklas ir koks yra šio ginklo veikimo radiusas ir galia?

Ką mums rašo Wikipedija: Branduolinis ginklas – ginklas, naudojantis branduolių dalijimosi (grandininės branduolinės reakcijos) arba branduolių sintezės energiją ir turintis milžinišką griaunamąją galią lyginant su įprastiniais sprogmenimis. Dėl to vienu branduolinio ginklo užtaisu galima sunaikinti ištisą miestą.

Branduolinis ginklas pirmą kartą sukurtas JAV 1945 m. vykdant Manheteno projektą. Per visą istoriją nuo branduolinio ginklo sukūrimo kare jis naudotas du kartus. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, 1945 m. rugpjūčio 6 d., JAV numetė branduolinę bombą „Mažylis (Little Boy)“ virš Japonijos ( nebranduolinės valstybės) miesto Hirošimos, o antrą bombą „Dručkis (Fat Man)“ po trijų dienų numetė ant Nagasakio.

Kas nutiktų, jei ant Vilniaus būtų numesta 300 kilotonų atominė bomba?

196 382 žuvusių ir 155 439 sužeistų. Beveik dviejų kilometrų skersmens ugnies kamuolys, 14,4 kvadratinių kilometrų spinduliu pasklidusi radiacija, beveik 30 km atstumu į visas puses nugriaudėjusi smūgio jėga ir 125 kilometrų spinduliu pasklidusi karščio banga. Po kurio laiko radiacija pasklistų keliasdešimties kilometrų spinduliu.

Jūs įsivaizduokite, kad Lietuva patampa branduolinio karo zona ir Rusija prieš JAV savo pašonėje pradėtų branduolinį karą. Tai panašu į konservatorišką šizofreniją. Kaliningradas, Baltarusija…, jie būtų nušluoti nuo žemės paviršiaus. Šitokie žmonijos gąsdinimai Rusija, tėra eilinis skiedalas „Delfio fanams“. Protingas žmogus kuris vadovaujasi logika, tiesiog į tokius skiedalus nekreips dėmesio, bet bėda ta, kad tų skiedalų gerbėju yra labai daug ir jie sudaro bandą (daugumą).

Jeigu kada nors vyktų branduolinis karas tarp Rusijos ir JAV, Lietuvai nukentėti yra grėsmė, bet ne nuo Rusijos branduolinio ginklo, o nuo JAV, nes su ja būtų greičiausiai smogta Kaliningradui.

Egidijus Jonkus


Patiko? Pasidalinkite!