Patiko? Pasidalinkite!

Vasario 22 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centras kviečia į diskusiją „Dar kartą apie paminklą Antanui Smetonai“.

Jau kuris laikas Lietuvos viešojoje erdvėje netyla diskusijos dėl paminklo Antanui Smetonai reikalingumo Vilniuje. Šios polemikos, kartais peržengiančios kultūringos diskusijos ribas, metu buvo prisiminti svarbiausi Antano Smetonos gyvenimo ir veiklos faktai, taip pat jų vertinimas, tačiau dar lieka ir nepaliestų temų, neišdiskutuotų klausimų.

  • Kokios pozicijos paminklo Antanui Smetonai klausimu laikosi tautininkų režimo persekiotos ateitininkų organizacijos nariai?
  • Kaip Lietuvoje vykstančias diskusijas vertina išeivijos atstovai?
  • Kokias memorializacijos Lietuvoje tendencijas atskleidžia ši diskusija? Kaip situacija Lietuvoje atrodo kitų šalių memorializacijos kontekste?
  • Istorijos (ypač prieštaringai vertinamos) santykis su informaciniais karais, informacinėmis ir psichologinėmis specialiosiomis operacijomis.

Renginyje dalyvaus istorikas prof. Alfonsas Eidintas (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), teisininkas, Ateitininkų federacijos pirmininkas Vytis Turonis (Vilniaus universitetas), teisininkas ir ateitininkas dr. Vaidotas Vaičaitis (Vilniaus universitetas), politologė ir ateitininkė dr. Emilija Pundziūtė-Gallois (Vytauto Didžiojo universitetas), filosofas prof. Gediminas Karoblis (Norvegijos mokslų ir technologijos universiteto Muzikos institutas), istorikas ir politologas dr. Robertas Vitas (Lituanistikos tyrimų ir studijų centras, JAV).

Diskusiją moderuos dr. Ilona Strumickienė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka).

Trumpai apie renginį

Data vasario 22 d.

Laikas 17.30 val.

Vieta Valstybingumo erdvė, II a.

Trukmė 1,5 val.

Dalyvavimas įėjimas laisvas

Daugiau informacijos socialiniame tinkle Facebook

Renginio pradžia:
2023-02-22 trečiadienis 17:30
Renginio pabaiga:
2023-02-22 trečiadienis 19:00

Renginio vieta:

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka


Patiko? Pasidalinkite!