Patiko? Pasidalinkite!

Birželio 12 d. Lietuvą paliko JAV kariai, kurie nuo 2019 m. spalio mėn. buvo dislokuoti Lietuvoje kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis.

Parą prieš D.Trampo „programinę“ kalbą „West Point“ absolventams Lietuvos gynybos ministras pareiškė, kad geriausia garantija siekiant atgrasyti ir užkirsti kelią kariniams konfliktams regione yra JAV kariuomenės buvimas.

Kitą dieną Lietuvai iš už vandenyno į tai buvo atsakyta: “Dabar jau patys, kaip nors…”

Karių grąžinimas namo yra absoliuti vertybė, ir būtent į šį momentą savo kalboje West Point absolventams Donaldas Trampas taip pat atkreipė dėmesį. Jis įvykdė savo priešrinkiminės kampanijos pažadus: per savo prezidentavimo metus nepradėjo nė vieno karo, neįlido nė į vieną svetimą karą ir grąžina amerikiečius iš tų vietų, kur jiems pavojinga.Trampas sakydamas „programinę“ užsienio politikos kalbą, kurioje paskelbė Amerikos intervencijos į užsienio konfliktus eros pabaigą. 

Trampo akibrokštas visai NATO

Donaldas Trampas pirmadienį pareiškė, kad perpus sumažins Vokietijoje laikomą amerikiečių karių kontingentą, nes Berlynas „vėluoja mokėti“ savo įnašus į NATO

„Vokietija vėlavo mokėti – jie vėlavo mokėti metų metus, jie skolingi NATO milijardus dolerių ir jie turės sumokėti. Taigi, mes saugome Vokietiją, o jie vėluoja mokėti. Tai nesuprantama“, – kalbėjo jis.

Trampas sudavė didžiulį smūgį rusofobams netikėtai pareiškdamas, kad nori pakviesti V. Putiną ir dar kelis į G7 – septynių labiausiai industrializuotų ir įtakingiausių valstybių grupę, nepriklausančių šalių lyderius. Pasak D. Trumpo, dabartinis Didžiojo septyneto formatas yra „atgyvenęs“.

P.S

JAV suprato, kad pandemijos pakirstos ES šalys tapo nenaudingomis, todėl ir palieka “nemokius” partnerius. Nieko čia asmeniško, tai tiesiog “biznis”.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!