Patiko? Pasidalinkite!

ransportas yra vienas didžiausių mūsų aplinkos ir atmosferos teršėjų ir išmeta didelius kiekius CO2. Pasaulis vis aktyviau pereina prie ekologiškų transporto priemonių. Tarp jų elektromobiliai, pakeičiantys naftos produktais varomus automobilius. Tačiau ekologiškesnės transporto priemonės Lietuvoje nelengvai skinasi kelią. To pagrindinė priežastis – didelės šių transporto priemonių kainos.

Pridėtinės vertės mokestis sudaro beveik ketvirtdalį kainos, todėl kartu su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Kęstučiu Mažeika pateikėme Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūlome lengvatinį PVM tarifą taikyti elektra ar kita atsinaujinančia energija varomų transporto priemonių įsigijimui ir eksploatavimui Lietuvoje. Mes siūlome 9 procentų PVM taikyti hibridinių variklių transporto priemonėms, t. y., kai transporto priemonė yra iš dalies ekologiška, ir 5 procentų PVM taikyti, kai transporto priemonė yra visiškai ekologiška ar naudojanti kitą atsinaujinančią energiją.

vingriene virginija

Lengvatas siūlome taikyti ribotą laiką – iki 2025 m. sausio 1 d, nes šios lengvatos tikslas – sudaryti sąlygas sukurti ekologiškų transporto priemonių rinką ir infrastruktūrą. Ši įstatymo pataisa paskatintų atsinaujinančią ir ekologišką energiją vartojančių transporto priemonių įsigijimą ir eksploatavimą Lietuvoje.

Virginija Vingrienė
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė

Patiko? Pasidalinkite!