Patiko? Pasidalinkite!

Elonui Muskui priklausanti neurotechnologijų įmonė „Neuralink“ paskelbė, kad gavo leidimą atlikti klinikinius tyrimus, siekiant į žmogaus smegenis implantuoti lustą, skirtą  suteikti žmogaus smegenims galimybę tiesiogiai bendrauti su kompiuteriais

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad gavome JAV Maisto ir vaistų administracijos leidimą pradėti savo pirmąjį klinikinį tyrimą su žmonėmis“, – ketvirtadienį paskelbė bendrovė.

Registracija į klinikinį tyrimą dar nepradėta.

„Neuralink“ startuolį Muskas sukūrė 2016 metų liepą, siekdamas sujungti pirmaujančių ekspertų pastangas kuriant neuronines sąsajas ir kuriant robotus, leidžiančius visiškai automatiniu režimu į smegenis implantuoti beveik neribotą elektrodų skaičių. Ilgainiui, anot verslininko, tokios neuroninės sąsajos leis žmogui tapti kiborgu, galinčiu atsispirti dirbtiniam intelektui, o taip pat padės išmokti tiesiogiai valdyti kompiuterį pasitelkiant minties jėgą.

Kiborgas (angl. cyborg) – organizmas, kurio natūralios biologinės galimybės papildytos nebiologiniais organais, panaudojančiais techninės kibernetikos galimybes.

2021 m. vasarį „Neuralink“ atliko lusto tyrimą su beždžionėmis. Bendrovės teigimu, ryšys su lustu vyksta per „iPhone“. Ekspertai ištyrė ir iššifravo nervinės veiklos ryšį su tam tikrais veiksmais, tai leido atkurti grįžtamąjį ryšį. Taip beždžionė buvo išmokyta perkelti žymeklį ekrane be vairasvirtės pagalbos.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!