Patiko? Pasidalinkite!

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ragino žmones rūpintis silpnesnės sveikatos piliečiais — senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ir kenčiančiais nuo lėtinių ligų

Koronaviruso epidemija dar tik prasideda, žmonių sveikata yra absoliutus prioritetas, praneša lefigaro.fr su nuoroda į Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną.

“Mes esame tik šios epidemijos pradžioje. Ir visur Europoje ji įgauna pagreitį, tampa vis intensyvesnė”, — teigė Prancūzijos vadovas.

Jis pažymėjo, kad “sveikata yra absoliutus mūsų žmonių prioritetas”. Makronas ragino žmones rūpintis silpnesnės sveikatos bendrapiliečiais — senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ir kenčiančiais nuo lėtinių ligų.

“Aš prašau visų senyvo amžiaus žmonių — vyresnių nei 70 metų, sergančių lėtinėmis ar kvėpavimo takų ligomis, neįgaliųjų — kiek įmanoma daugiau likti namuose. Žinoma, jie gali eiti į gatves, apsipirkti… Tačiau jie turėtų kiek įmanoma labiau apriboti savo kontaktus”, — pridūrė prezidentas.

Prancūzijoje taip pat nuo kovo 16 dienos uždaromos mokyklos, draudžiami masiniai renginiai. Mokyklos ir visos švietimo įstaigos nuo pirmadienio uždaromos Belgijoje ir Portugalijoje.

PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19. Organizacija paskelbė pandemiją kovo 11 dieną. Kaip anksčiu pažymėjo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, masinių renginių ir susibūrimų ribojimas yra priemonės, kurias, kaip tinkamas siekiant stabdyti COVID-19 ligos plitimą, rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).

Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti 6 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

SN ir legigaro.fr inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!