Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusija ir Latvija pradėjo derybas dėl galimos 330 kilovoltų galios elektros perdavimo linijos statybos tarp dviejų valstybių, praneša “Naviny.by“.

Pasak pirmojo “Belenergo” generalinio direktoriaus pavaduotojo Vladimiro Bobrovo, požiūris į bet kokios elektros energijos iš Baltarusijos priėmimą Lietuvoje yra neigiamas.

Pasak Boborovo, Baltarusija trejus metus tiekia savo elektrą didžiausiai Šiaurės Europos energijos rinkai “Nord Pool”. Šiuo metu perdavimai vykdomi per keturias elektros linijas, jungiančias Baltarusijos ir Lietuvos energetikos sistemas. Baltarusija kol kas neturi kitos galimybės patekti į Baltijos šalių energijos rinką.

“Deja, kalbant apie santykius su Lietuvos Respublika, dėl Lietuvos požiūrio į Baltarusijos AE statybą tiek spaudoje, tiek politiniame lygmenyje yra daug diskusijų. Žiūrint iš Lietuvos pusės, požiūris atrodo gana neigiamas”, — sakė Bobrovas.

“Belenergo” atstovas priminė, kad Lietuvoje laikomasi nuostatos, kad pradėjus veikti atominei elektrinei, bus blokuojamas elektros tiekimas iš Baltarusijos į “Nord Pool” rinką. Tuo tarpu Lietuvos parlamente nėra vienybės šiuo klausimu, nes Baltarusijos elektros pašalinimas gali padidinti kainas Lietuvoje 25 %, pažymėjo Bobrovas.

Sausio 16 d. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikime su Latvijos ministru pirmininku Krišjaniu Karinšu pasiūlė rimtai išplėsti Baltarusijos ir Latvijos bendradarbiavimą, – pranešė „BelTA“.

Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus. Objektui pasirinkta vieta netenkina Lietuvos, kuri ją laiko nesaugia, o pati elektrinė, valdžios atstovų nuomone, „kelia grėsmę“ nacionaliniam saugumui.

Latvija nepakluso Gitanui Nausėdai

Prezidentas Gitanas Nausėda ragino kolegas susiburti ir susitarti dėl bendros pozicijos. Tačiau kaimyninės Baltijos šalys nepritarė šiai nuomonei. Latvija nepalaiko Baltarusijos elektros energijos blokavimo, nes, jos manymu, tai gali sukelti energijos trūkumo riziką kitoms Baltijos šalims.Tuo pat metu kai kurie Lietuvos politikai ir ekspertai pripažįsta, kad Baltarusijos elektra vis tiek gali patekti į šalį per Latviją ir Estiją iš Rusijos.

Lietuvai dar vienas smūgis iš Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA)

2020.03.04 Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) paskelbė, kad neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei (AE), kuri statoma Astrave, – pranešė Tarptautinė atominės energijos agentūra.

Gitanas Nausėda kalba apie nesaugią elektrinę

„Pirmiausiai kalbame apie tai, kad Lietuva apsisprendė nepirkti galimai nesaugioje atominėje elektrinėje gaminamos elektros energijos, jei ji bus pradėta gaminti ateityje. Tą patį nusprendė Lenkija. Latvija ir Estija dar nėra visiškai apsisprendusios“, – aiškino G.Nausėda.

Ar po šių Tarptautinės atominės energijos agentūros pareiškimo ir Latvių vedamų derybų Gitanas Nausėda ir toliau pasakos apie nesaugią Baltarusijos elektrą?

LR Seimas taip pat nusprendė, kad Astravo elektrinė yra nesaugi

2019 metų gruodį Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nustatyti Astravo atominės elektrinės (AE) veiklą kaip keliančią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Už tai balsavo 105 Seimo nariai, „prieš“ nebuvo, susilaikė – 9.

Įstatyme nustatyta, kad Seimui įstatymu pripažinus trečiosios šalies branduolinę elektrinę nesaugia, elektros energijos importo veikla, kai iš tos trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi AE, energija patenka į Lietuvos elektros energetikos sistemą, yra kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Artėjant LR Seimo rinkimams, „Landsbergistai“ bando vėl prisivilioti lengvatikių, kurie patikės eiliniu jų rinkiminiu triuku ir eis už juos balsuoti

Graudžiausia yra tai, kad Vyriausybės vadovu 2010 metais būdamas Andrius Kubilius pasirašė su Baltarusija branduolinės energetikos bendradarbiavimo sutartį, o dabar „kiaulės“ akimis, kai ši elektrinė jau pastatyta, ragina ją stabdyti.

Kubilius Adtravo AE.jpg

„Landsbergistai“ supranta, kad žmonės pamiršta jų juodus darbelius, todėl, pasitelkdami sau pavaldžias masines kvailinimo priemones, ir vėl demonstruos Lietuvos „gelbėtojus“. Jie tam reikalui net įsteigė naują sąjūdį ir sukūrė tinklapį „Stop Astravui“, kuriame tiek Lietuvos, tiek Europos gyventojai gali pasitikrinti, kokiu atstumu gyvena nuo Baltarusijoje statomos atominės elektrinės ir jos keliamos grėsmės.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!