Patiko? Pasidalinkite!

Energetikos ministerijos liepos 8 d. optimistiniame pranešime visuomenei „Klaipėdos SGD terminalo pajėgumai pilnai rezervuoti iki dujų metų pabaigos“ skelbiama apie rekordinius išdujinimo rezultatus. Tačiau ministerija nepranešė, iš kokių valstybių perkamos dujos ir kokiais kiekiais.

Ekspertai.eu kreipėsi į ministrą Žygimantą Vaičiūną prašydami pateikti informaciją iš kokių valstybių, kada ir kokiais kiekiais Lietuva pirko ir dar ruošiasi pirkti suskystintas dujas SGD terminalui 2018 ir 2019 metais.

„2019 m. I pusm. iš SGD terminalo vartotojams buvo patiekta 43 proc. viso dujų kiekio, o vamzdynais – 57 proc., tuo metu 2018 m. pirmą pusmetį atitinkamai 33 ir 67 proc. Šių metų gegužę ir birželį per SGD terminalą buvo importuota daugiau nei 95 proc. dujų nuo visų importuotų dujų“, – ministerijos vardu atsakė ministro patarėja Aurelija Vernickaitė.

Ji taip pat nurodė, kad „šių metų gegužę ir birželį per SGD terminalą buvo importuota daugiau nei 95 proc. dujų nuo visų importuotų dujų“.

„Dėl konkrečių SGD tiekėjų ir kiekių per Klaipėdos SGD terminalą šiuo atveju rekomenduojame kreiptis į bendroves UAB „Lietuvos energijos tiekimas“, AB „Achema” ir UAB „Imlitex“, kurios perka SGD tarptautinėse rinkoje ir importuoja dujas per SGD terminalą“, – parašė A. Vernickaitė.

Ekspertai.eu pasinaudojo šiomis rekomendacijomis ir iš karto kreipėsi į nurodytas įmones. Tikimasi, kad atsakymų ilgai laukti nereikės.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!