Patiko? Pasidalinkite!

Pasak „valstiečių“ lyderio, Seimo pirmininko pozicija sudarant koaliciją paaukota, siekiant išsaugoti kuo daugiau atsakomybės sferų Vyriausybėje

Siekis pakeisti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį nėra asmeninis kerštas, o jo retorika viešojoje erdvėje — bukas melas, Žinių radijui pareiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Pasak politiko, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimą turės spręsti Seimas.

„Aš įsivaizduoju prie tos retorikos, kokia yra, kad jis tikrai nereaguos. O klausimas kitas, kad aišku, mes nueisime į Seimą ir Seimas balsuos pagal atleidimo procedūras. <…> Bet bus parodyta, kad visa ta akcija, kuri vyko beveik mėnesį laiko pasakojant, kad tai yra kerštas — tai yra melas, tiesiog paprasčiausias bukas melas“, — sakė Karbauskis.Jis pridūrė, kad Pranckietis „nori išsaugoti savo postą ir dėl to daro viską“.

Pasak „valstiečių“ lyderio, Seimo pirmininko pozicija sudarant koaliciją paaukota, siekiant išsaugoti kuo daugiau atsakomybės sferų Vyriausybėje. Karbauskis taip pat paminėjo, kad Pranckiečiui buvo pasiūlyta tapti Seimo vicepirmininku, buvo ieškomas pas naudingiausias sprendimas partijai.“O Seimo pirmininkas pradėjo daryti tokią viešųjų ryšių akciją, kad jam yra keršijama, tai yra specialiai prieš jį nukreipta. Mes išsaugojom devynių ministerijų atsakomybės sferas, turime premjerą, o mūsų yra trečdalis. <…> Šita pozicija mums leido, kad mes daugiau atsakomybės sferų turime Vyriausybėje“, — sakė jis. Karbauskis pabrėžė, kad tai buvo visos frakcijos sprendimas, ne asmeniškai jo.“Suvesdamas į mane, į kažkokį menamą kerštą, jis bando pasakyti, koks aš esu nuskriaustas, kaip mane skriaudžia tas blogas Karbauskis. Bet esmė tame, kad tuos sprendimus priiminėjo frakcija, o dabar priiminės partija“, — kalbėjo jis.

Koalicijos sutartis

Praėjusį penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija „Tvarka ir teisingumas“ pasirašė koalicijos sutartį.

Pasirašius koalicijos sutartį paaiškėjo, kad „valstiečiai“ partneriams perleidžia keturias iki šiol jų valdytas ministerijas.Iš pareigų teks trauktis žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui, nes ši ministerija perleidžiama „socialdarbiečiams“, kurie jau tvirtai nutarė keisti ministrą. Pareigas palikti teks ir krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui, nes į šią ministeriją savo atstovą deleguos „Tvarka ir teisingumas“.Dvi ministerijas — Susisiekimo ir Vidaus reikalų — gavę Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai dar neatskleidė, ar keis ministrus.Politikai taip pat sutarė, kad Seimo pirmininko postas turi atitekti „socialdarbiečiams“. Valdančiųjų partijų politikai sutiko palaukti, ką šiuo klausimu pasakys „valstiečiai“ per liepos 15 dieną vyksiantį partijos tarybos posėdį.Parlamento vadovas Pranckietis jau anksčiau teigė, kad neatsistatydins, o jo atleidimas yra „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio keršto akcija.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!