Patiko? Pasidalinkite!

Po Makrono išsireiškimų, kad Turkija negali pasikliauti NATO solidarumu ir parama po to, kai Sirijoje pradėjo karinę operaciją, Turkijos prezidentas davė atsaką

Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas pakomentavo Prancūzijos vadovo Emanuelio Makrono pareiškimą apie NATO „smegenų mirtį“, praneša RIA Novosti.

Tokį situacijos Šiaurės Atlanto aljanse vertinimą Makronas pateikė interviu „The Economist„. Anot jo, NATO nėra strateginių sprendimų koordinavimo tarp JAV ir kitų partnerių. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nepritarė tokiems aštriems vertinimams.

Be to, Makronas teigė, kad Turkija negali pasikliauti NATO solidarumu ir parama po to, kai Sirijoje pradėjo karinę operaciją. „Aš nežinau, ką NATO reiškia Prancūzija, bet Turkija yra labai svarbi NATO šalis.

Makronas pasisakė apie NATO smegenų mirtį

Mielasis Makronai, pirmiausia patikrinkite savo smegenis, nes tokie teiginiai tinka tik tiems, pas kuriuos, kaip ir pas Jus, „smegenys negyvos“, — „NTV“ cituoja Erdoganą. Anot Turkijos vadovo, Prancūzijos prezidentas neturi patirties kovoje su terorizmu, ir „geltonosios liemenės okupavo šalį“.

„Koks jūsų reikalas, išstumti Turkiją iš NATO ar ne? Ar jūs priimate tokius sprendimus? Šokinėkite tiek, kiek norite, bet gerbkite Turkijos suverenitetą“, — sakė Turkijos vadovas.Jis pridūrė, kad Turkijos saugumas reiškia Europos saugumą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!