Patiko? Pasidalinkite!

Anglijoje kilo naujas skandalas dėl prekybos vergais iš Baltijos šalių: pakliuvo Latvijos ir Lietuvos piliečiai, kurie prekiavo beteisiais tautiečiais

Tiriant  vergijos atvejus, praėjusį trečiadienį du vyrai ir moteris buvo sulaikyti Niuporte (Velse). Kaip praneša Anglijos įdarbinimo tarpininkų veiklą prižiūrinti spaudos tarnyba (GLAA), policijos pareigūnai sulaikė 37 metų Normundą Freibergą , 56 metų Jokūbą Stankevičių Ir 54 metų Rūtą Stankevičienę.

Visi trys sulaikytieji paleisti už užstatą, tačiau spalio 4 dieną jie stos prieš teismą Niuporte, rašoma leidinyje, susijusiu su įdarbinimu, „recruitment-international.co.uk„.

Kaip paaiškino „ITV News”, GLAA tyrėjai vykdė patikrinimus ir areštus su policija konkrečiais adresais. Patikrinimai buvo pradėti po to, kai perdirbimo ir pakavimo įmonių išreiškė susirūpinimą jiems keistu pasirodžiusiu „laikinu darbuotoju”.

Jie patikrinę informaciją nustatė, kad šie yra nelegalūs imigrantai.”Kova su šiuolaikine vergove yra mūsų organizacijos prioritetas ir mes šioje vietoje veikiam ryžtingai ryžtingai” , — pokalbyje su žiniasklaida sakė GLAA vyresnysis tyrėjas Endis Deivisas.

Kaip veikia vergų prekiautojai

Praėjusių metų lapkritį Didžiojoje Britanijoje buvo sulaikyta devynių žmonių grupė, kurie vežė vergus iš Latvijos į Derbį. Už šią veiklą, jie buvo nubausti 33 metų kalėjimo. Tuomet teismas nustatė, kad grupuotei vadovavo 54 metų Einaras Pelcis. Reidai į namus Anglijoje, Derbyje, vyko prieš sulaikymą ir išsiaiškinta, kad penkerius metus šios grupės nariai pardavė mažiausiai 28 žmones.

Kai žmonės atvykdavo į Derbį, buvo apgyvendinti siaubingomis sąlygomis (lovos su vabzdžiais ir kitomis antisanitarinėmis sąlygomis), po to buvo išsiunčiami į fizinį darbą, sakė Didžiosios Britanijos prokuratūra.

Nusikaltėliai paimdavo iš nukentėjusiųjų pasus ir dokumentus, atidarydavo banko sąskaitas jų vardu, tačiau mokėjimo korteles saugojo patys. Kai aukos gaudavo pinigus už darbą, nusikaltėliai išimdavo pinigus iš jų sąskaitų ir išleisdavo juos savo reikmėms.

„Vergams” buvo skiriama po vieną svarą (šiek tiek daugiau nei vienas euras) už savaitę darbo.Vienas iš nukentėjusiųjų teisme papasakojo, kad jam buvo mokama nuo vieno iki penkių svarų per savaitę, tačiau iš tikrųjų jis uždirbo daug daugiau: „Aš užsirašiau, kiek valandų dirbau. Maniau, kad jie bus sąžiningi ir grąžins man pinigus”.

Kito nukentėjusiojo paklausta, ar jis žinojo, kaip buvo išleidžiami jo pinigai. Jis pasakė: „Ne, nes mes sutarėme, kad gaunu 10 svarų. Man pasakė, kad visa kita — ne mano reikalas. Turėjau maisto ir gyvenamąją vietą, nebuvo dėl ko jaudintis.

Dabar aš manau, kad tai buvo kažkas panašaus į vergiją”.2018 metų lapkričio 7 dieną Anglijos teismas vergų prekybininkus išsiuntė į kalėjimą: Madara Stromane — 6 metai; Karen Pelcis — 6 metai; Einaras Pelcis — 5,5 metų; Magdalena Kleina — 5,5 metų; Ilgvaras Pelcis — 3 metai ir 8 mėnesiai; Jolanta Pelce — 2 metai; Karlis Aleksandrovas — 2 metai; Andris Krauklis — metai ir 3 mėnesiai; Imitra Didzus — metai ir 2 mėnesiai.

„Brexit”: darbo migrantai turės problemų

Didžiosios Britanijos vyriausybė rugsėjo 4 dieną, trečiadienį, paskelbė naujas migrantų iš ES šalių, taip pat Islandijos, Norvegijos, Šveicarijos ir Lichtenšteino taisykles po „Brexit”.

Šių šalių piliečiai turės galimybę kreiptis dėl leidimo gyventi trejiems metams Jungtinėje Karalystėje. Tiek jie, tiek jų artimieji galės pateikti tokią paraišką internetu.Tikimasi, kad naujosios taisyklės įsigalios nuo „kietojo Brexit” momento iki 2020 metų pabaigos ir turės įtakos tik tiems, kurie ilgą laiką ketina gyventi ir dirbti JK. Šių standartų tikslas — sureguliuoti darbo migrantų antplūdį, taip pat sustiprinti sienų kontrolę, pabrėžia vyriausybė.

Vis dėlto, tą pačią dieną Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių rūmai užblokavo „kietąjį Brexit” ir atmetė ministro pirmininko Boriso Džonsono idėją surengti išankstinius rinkimus šalyje.

Tuo tarpu, kaip rašo „The Atlantic”, dabar JK gyvenantiems ir dirbantiems ES piliečiams nereikia jokių kitų dokumentų, išskyrus galiojantį pasą. Dėl šios priežasties nėra oficialaus valstybinio asmenų registro, kurie gyvena ir dirba šalyje dėl turimos ES pilietybės.

Manoma, kad Didžiojoje Britanijoje dabar yra 3,5 milijono ES piliečių. Bet tai tik skaičius, pažymi leidinys.Pasirodo, net jei judėjimo laisvė pasibaigs rytoj ar po dviejų mėnesių, Didžiosios Britanijos vyriausybė negalės atskirti ES piliečių, turinčių teisę likti šalyje, ir tų, kurie neseniai atvyko.

Vieninteliai žmonės, apie kuriuos duomenys bus tikslūs, — vienas milijonas ES piliečių, jau pateikę prašymą pagal vyriausybės programą.Susiklosčiusi padėtis kupina problemų JK gyvenantiems ES piliečiams, kur beveik dėl kiekvieno gyvenimo aspekto, įskaitant užimtumą, būsto nuomą, vizitą pas gydytoją ir banko sąskaitos atidarymą, reikia patvirtinti teisinį statusą šalyje, priduriama leidinyje.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!