Patiko? Pasidalinkite!

7% suaugusių amerikiečių — maždaug 16,4 milijonai žmonių mano, kakavinį pieną gamina rudos karvės, o  Olandijoje mokyklose atlikta apklausa parodė, kad “Milka” pieninis šokoladas yra gaminamas iš violetinių karvių pieno

Jie visi yra neteisūs!

Nustebau, kai sužinojau, kad nuo kitos savaitės pradedama mokėti nacionalinė parama už pieną, praneša Žemės ūkio ministerija.

Nacionalinės paramos dydis –14,30 Eur už atskaitos laikotarpiu parduoto pieno kiekio toną. Parama pradedama mokėti nuo rugsėjo 13 dienos.

Kaip ir viskas čia aišku, primelžė, pardavė ir už tai, kad už mažai nupirko, gaus paramą

Išmokoms skirta 13,6 mln. eurų, kurie bus išmokėti 22 tūkst. pieno gamintojų. Pagalvojau, o kam toms 22 tūkst. karvėms tie pinigai, kaip sakant – išmokos. Kur jos juos dės?

Pasirodo, kad pieną gamina ūkininkai, o ne karvės, ir išmokos skirtos ūkininkams, kurie augina karves, o tos yra perdarytos į gaminimo aparatus.

Kažin katras gamina, ar vyrai ar moterys? Ir katras, katrą melžia?

Parama mokama tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą. Be to, pretendentai į nacionalinę paramą už pieną turi būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas turi būti 2019 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.

Pasirodo, kad pamelžimas, vadinasi gamyba. O kodėl kai siurbia iš žemės naftą, jų nevadina gamintojais?

Tai štai kaip atsiranda pienas, jį pagamina ūkininkai, kurie už tai gauna išmokas.

Ar žinojote, kad “Milka” šokoladas yra gaminamas iš violetinių karvių pieno, kurios palaidos ganosi Alpių kalnuose?

Dabar žinokite, ūkininkai nėra karvių augintojai, kurios gamina pieną, nes jie patys patapo augintojais, o karvės , tik dėl vaizdo…

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!