Patiko? Pasidalinkite!

Estijos žurnalistai sužinojo apie slaptą JAV specialiųjų pajėgų bazę ir dislokacijos vietą

ETV kanalo žurnalistų tyrimų grupės nariai atrado pranešimą, kuriame rašoma, kad 2019 metais JAV Estijai skyrė 15,7 mln. USD objekto statybai. Žurnalistinio tyrimo metu išaiškėjo, kad rašoma apie slaptą JAV karinių specialiųjų pajėgų rengimo bazę, apie kurią seniai sklandė gandai žiniasklaidoje.

Žurnalistams pavyko ne tik rasti šios bazės patvirtinimą, bet ir apsilankyti slaptoje įstaigoje. Jos buvimo vieta neatskleista. Objekto dydis taip pat laikomas valstybine paslaptimi. Bazėje buvo leista filmuoti tik vėliavas ir iškabas.

Teigiama, kad JAV kariuomenės specialiosios pajėgos Estijoje pasirodė 2014 metais, iškart po Krymo susijungimo su Rusija. Tarp JAV ir Estijos buvo sudarytas slaptas susitarimas, kuris buvo slepiamas nuo Estijos visuomenės.

Sužinojus žurnalistas, ši slapta bazė, staiga virto mokymo baze

„Mes čia esame nuo 2014 metų, ir mūsų veiklai reikia vis daugiau vietos”, —  sakė JAV kariuomenės pulkininkas Kevinas Stringeris.

Iš JAV gynybos departamento dokumentų matyti, kad už skirtus pinigus,  bus pastatytos kareivinės, šaudykla, ginklų sandėliai ir bokštas parašiutams džiovinti. Statybos jau pradėtos, įrenginiai bus baigti 2020 metais.

Sergejus Lavrovas patvirtino, kad Rusija nežada pulti Pabaltijo

Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai supranta, kad jokių planų ką nors užpulti Maskvoje nėra, tačiau jie tiesiog naudojasi pretekstu išdėstyti daugiau NATO taškų arčiau Rusijos sienų. Tai tiesiog spaudimas ir JAV jėgos demonstravimas, prisidengiant išgalvotomis versijomis apie Rusijos puolimą, kad pateisinti savo egzistavimą svetimose šalyse.

O kiek tokių bazių veikia Lietuvoje?

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!