Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvą atstovauti Europos Parlamente išrinkta „Landsbergistė” Rasa Juknevičienė didžiuojasi, kad ji gali skirti didžiulį dėmesį pietinei ES kaimynystei – Afrikai

Europos Parlamente mano pagrindinis komitetas yra Vystymosi (Developement arba DEVE) komitetas, kuriame bene didžiausias dėmesys yra skiriamas pietinei ES kaimynystei – Afrikai. Mums Lietuvoje tai kol kas tik egzotiškų kelionių maršrutas arba žinios apie iš Afrikos plūstančius pabėgėlius.

Gegužės 25 diena buvo Afrikos diena, visą šią savaitę vyksta nemažai renginių, kuriuose kalbama apie didžiausią pasaulyje žemyną su sparčiausiai augančiu gyventojų skaičiumi.

ES skiria dideles lėšas trečiųjų šalių vystymosi programoms, ypač Afrikos šalims, nes mums svarbu, jog pasaulio vystymasis būtų kiek galima tvaresnis, kad žmonės galėtų savo gyvenimus kurti ten, kur gimė, kad emigracija netaptų katastrofa visiems – ir tiems, kurie gyvybėms pavojingomis aplinkybėmis veržiasi link geresnio gyvenimo, ir tiems, į kurių šalis plūsta žmonės iš skurde gyvenančių šalių.

Lietuva iki šiol stovi nuošalyje ES projektų, kurių įgyvendinime dalyvauja kitos šalys, patirtį turinčios finansinės struktūros. Lietuva labai mažai prisideda finansiškai, toli iki to sutarto dydžio, kuris galėtų šaliai vadintis šalimi donore. Įdėjusi daugiau, šalis būna pakviečiama dalyvauti projektuose, tokiu būdu pati laimėdama ne tik prestižą, tačiau ir galimybę panaudoti didelius resursus.

Mes turime sukaupę didžiulę reformų patirtį, mūsų privatus sektorius yra pakankamai sustiprėjęs, todėl tikrai laikas galvoti, kaip pakeisti savo požiūrį į ES vystymosi politiką. Galų gale, jei ne Afrika, tai tie kraštai, kuriuose mes turime istorinės patirties, taip pat yra ES Vystymosi politikos dalis. Čia ir Rytų kaimynystė, ir Centrinė Azija, ir kiti regionai.

Apie tai ir bandysime ketvirtadienį kalbėtis su ekspertais. Beje, Estija jau eina šiuo keliu. Gal ši diskusija padės išjudinti Lietuvos politinį mąstymą ir atvers kelius į programas, iš kurių Lietuva tikrai išeitų laimėtoja?, – pranešė Rasa Juknevičienė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!