Patiko? Pasidalinkite!

Europos Komisija (EK) ragina visas Europos Sąjungos valstybes nares atidaryti vidaus sienas iki birželio 15 d. Be to, ji rekomenduoja laipsniškai atidaryti išorės sienas nuo liepos 1 d. 

Vidinės sienos

„Kai kurios valstybės narės jau panaikino apribojimus ES, o kitos planuoja tai padaryti nuo 2020 m. birželio 15 d. EK ragina kitas valstybes nares baigti laisvo judėjimo apribojimų panaikinimo ir vidaus sienų kontrolės panaikinimo ES procesą iki 2020 m. Birželio 15 d. “, – pažymima dokumente.

Žurnalistų paklausus, ar šalys, kurios neketina atidaryti sienų iki birželio 15 d., pavyzdžiui, Ispanija ir Portugalija. Europos vidaus reikalų komisarė Ilva Johansson atsakė: „Svarbiausias dalykas, kurį turėtų suprasti ES valstybės: visos vidaus sienos turi būti atidarytos iki išorinių sienų atidarymo. Tai yra svarbiausia “.

Išorinės sienos

„Panaikinus visus pasienio patikrinimus Europos Sąjungoje, mes siūlome aiškų ir lankstų požiūrį, kaip panaikinti įvažiavimo į ES apribojimus nuo liepos 1 d.

EK pareiškime pabrėžiama, kad ES šalys turėtų sudaryti bendrą valstybių, kurioms pirmiausia bus atidaromos išorės sienos, sąrašą. Pagrindinis kriterijus bus epidemiologinė padėtis tam tikroje šalyje. „Kadangi į ES atvykstantys keliautojai gali laisvai judėti iš vienos šalies į kitą, valstybės narės privalo derinti savo sprendimus panaikinti kelionių apribojimus “, – rašoma dokumente.

Anot eurokomisarės, šis sąrašas bus nuolat plečiamas. „Sąrašas bus plečiamas gal ne kiekvieną dieną, o kiekvieną savaitę“, – pridūrė ji.

Vizos ir studentai

EK ragina ES valstybes nares atnaujinti vizų operacijas trečiosiose šalyse iškart po išorinių sienų atidarymo, kad turistai galėtų pradėti prašyti vizų. „Nusprendusios panaikinti neesminių kelionių į ES apribojimus, visos valstybės narės turėtų kuo greičiau atnaujinti vizų operacijas atitinkamų trečiųjų šalių atžvilgiu“, – teigiama pranešime.

Jis pabrėžia, kad „minimalios vizų paslaugos ir toliau turėtų būti teikiamos tiems, kurie visame pasaulyje klasifikuojami kaip„ svarbūs keliautojai “, net jei šiai trečiajai šaliai ir toliau galioja bendrieji kelionių apribojimai“. EK siūlo į tokius asmenis įtraukti užsienio studentus. „Šalims, kurioms šis apribojimas galioja, Europos Komisija siūlo išplėsti leidžiamų keliautojų, įskaitant, pavyzdžiui, užsienio studentus, kategorijas“, – rašoma dokumente.

Privilegijos Vakarų Balkanams

Europos Komisija jau rekomenduoja ES valstybėms narėms liepos 1 d. atverti sienas Albanijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Šiaurės Makedonijai, Serbijai, Juodkalnijai ir pasiskelbtajam Kosovui. „Remdamasi siūloma instrukcija, Europos Komisija taip pat rekomenduoja nuo liepos 1 d. panaikinti kelionių apribojimus Albanijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Kosovui, Juodkalnijai, Šiaurės Makedonijai ir Serbijai, atsižvelgiant į tai, kad epidemiologinė padėtis yra panaši arba geresnė nei ES”. 

Sienų uždarymai

Remiantis naujausiomis EK rekomendacijomis, ES valstybių sienos turėtų būti uždarytos bent jau birželio iki 15 d. Kelionės, kurios nėra skubios, draudžiamos. Išimtis daroma diplomatams, sveikatos priežiūros darbuotojams, tyrėjams, dalyvaujantiems kovojant su koronavirusu, transporto darbuotojams, namo grįžtantiems ES šalių piliečiams ir gyventojams bei jų šeimos nariams.

TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!