Patiko? Pasidalinkite!

Šiuo metu mažai kas gali sukelti tokį kairiojo sparno atstovo pasipiktinimą kaip teiginys, kad… Europos Sąjunga savo struktūra ir ideologija turi daug bendrų požymių su… Tarybų Sąjunga.

Atmetant struktūrinius panašumus, akivaizdi ideologinė linija – “sudeginkime senąjį pasaulį ir sukurkime naują”.

Tiek Tarybų Sajunga, tiek dabar Europos Sąjunga iš esmės atmeta tai, kas yra sena, priimta, tradiciška, įprasta ir mėgina tai pakeisti kažkuo… nauju.

Akivaizdžiausias pavyzdys – šeimos politika. Tarybų Sąjungoje buvo įprasta auginti vaikus savaitiniuose darželiuose, nes… Mamoms reikėjo dirbti. Tėvams reikėjo dirbti. Niekas nematė problemos, kad vaikas augs ne šeimoje, o kokioje tai valdiškoje įstaigoje.
Šiuo metu niekas nemato problemos, jei vaikas augs ne šeimoje, o pas globėjus, popamokinėse grupėse, su auklėmis ir pan.

Tiek Tarybų, tiek Europos Sąjungoje pagrindinė moters paskirtis – dirbti. Vaikai – tik priedas, geriausia užimantis kuo mažiau laiko moters ir apskritai šeimos gyvenime.
Tarybų Sąjunga kūrė “darbo žmogų”, Europos Sąjunga – “vartotoją”. Bet kai pažiūri, tai vienas ir tas pats, tik antrasis – su gražesniais džinsais.

Lidžita Kolosauskaitė


Patiko? Pasidalinkite!