Patiko? Pasidalinkite!

Kadangi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) po žiniasklaidos kreipimosi nepradėjo tyrimo dėl Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio nedeklaruotų žmonos Silvijos „Swedbank“ turimų akcijų, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Seimo prašo atidėti šiandien vyksiantį balsavimą dėl nuolatinio VTEK vadovo skyrimo.

Pasak parlamentarų, reikia papildomo laiko VTEK posėdžio protokolui, kuriame atsisakoma pradėti tyrimą dėl nedeklaruotų premjero žmonos akcijų, ir atskirų komisijos narių balsavimo rezultatų bei balsavimo argumentacijai gauti. Frakcija į posėdį dar kartą ketina kviesti kandidatą į nuolatinius VTEK pirmininkus Edmundą Sakalauską, kad išklausytų jo argumentus dėl šios situacijos.

„Iki šiol matėme gana principingą VTEK laikyseną nagrinėjant nedeklaravimo atvejus, pavyzdžiui, dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio pažeistų viešųjų ir privačių interesų, kai jis „pamiršo“ deklaruoti artimųjų turtą. Tačiau šiuo atveju labiausiai nustebino tai, kad komisija net nesiėmė nagrinėti klausimo dėl premjero S. Skvernelio viešų ir privačių interesų pažeidimo, atsisakė pateikti posėdžio protokolą ir komisijos narių balsavimo rezultatus. Būtent šiuos dokumentus mes komisijos prašysime pateikti“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!