Patiko? Pasidalinkite!

Tai ne balandžio 1-osios pokštas. Gabrielius Landsbergis su Kanados užsienio reikalų ministru Marcu Garneau aptarė situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje. Napoleono sindromu galimai sergantis Gabrielius randa bendraminčių ir jaučiasi suprastas, bet yra viena problema – Lietuvos žmonės jo visiškai nebesupranta.

Balandžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Kanados kolega Marcu Garneau aptarė aktualius dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus.

Pasidžiaugdamas intensyviais dvišaliais santykiais, ministras padėkojo Kanadai už šios šalies indėlį, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione, bei išreiškė solidarumą dėl Kinijoje jau daugiau nei dvejus metus savavališkai sulaikytų Kanados piliečių Michaelo Kovrigo ir Michaelo Spavoro.

Ministrai aptarė situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje, atkreipė dėmesį į būtinybę tęsti paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, bendradarbiauti tarptautinių sankcijų klausimais, taip pat išreiškė susirūpinimą Aleksejaus Navalno sveikatos būkle. Susitikime taip pat aptarti santykiai su Kinija, ministrai akcentavo poreikį stiprinti daugiašales iniciatyvas ir vieningai kalbėti su Kinija.

Kanados užsienio reikalų ministras patvirtino ilgalaikius šalies įsipareigojimus Baltijos valstybių saugumo sustiprinimui. M. Garneau dėkojo Lietuvai už prisijungimą prie Kanados inicijuotos deklaracijos dėl neteisėtų sulaikymų, už išreikštą solidarumą Kinijoje sulaikytų Kanados piliečių atžvilgiu bei už pastangas perkeliant Sirijos pabėgėlių organizacijos „Baltieji šalmai“ nario šeimą į Lietuvą.

Pokalbio pabaigoje ministrai patvirtino savo pasirengimą organizuoti bendrą trijų Baltijos valstybių ir Kanados užsienio reikalų ministrų susitikimą Otavoje, kai tik leis galimybės.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!