Patiko? Pasidalinkite!

Po socialinius tinklus plinta besišypsančių, laimingų artimųjų rytų etninės išvaizdos atstovų nuotraukos. Fone – deganti Paryžiaus Dievo Motinos Katedra. Šalia jų – amo netekę, o neretai ir ašarą braukiantys paryžiečiai.

Oficiali versija šiuo metu – nelaimingas atsitikimas, sakoma, jog kad ir kaip kilo gaisras, intencijos padegti Notre Dame – nebuvo.

Tačiau kol ekspertai neatliks savo tyrimo, tokios versijos negali būti pateikiamos kaip absoliuti ir nenuginčijama tiesa.

Dabar jau plačiai žinomas faktas, kad gaisras Paryžiaus Dievo Motinos Katedroje kilo dvejose vietose vienu metu šią versiją daro dar mažiau tikėtina.

Taip pat į viešumą iškilo faktas, kad Prancūzijos katalikų bažnyčios šiemet periodiškai niekinamos, tačiau tyrimas vyko labai vangiai.

Kitose bažnyčiose buvo daužomos skulptūros, plešiami kryžiai, trypiama eucharistija, o St. Sulpice buvo padegta praėjusį sekmadienį (niekas nenukentėjo).

 

Nusakyti, kaip ir kodėl prasidėjo gaisras Notre Dame kol kas nėra įmanoma. Nėra žinoma, ar išvis bus įmanoma ir tuo labiau – ar visuomenei bus suteikta prieiga prie tos informacijos.

Tačiau galima matyti, kas šiuo įvykiu džiaugiasi – daugybė nuotraukų užfiksavo džiugius artimųjų rytų etninės išvaizdos atstovų veidus liepsnojant šiam ypatingos kultūrinės bei meninės vertės objektui, o ir didžioji dalis socialiniame tinkle Facebook prie šią tragediją užfiksavusių vaizdo įrašų reakciją “HaHa” spaudusių asmenų turi pavardes, rodančias musulmonišką kilmę.

Tai toli gražu nereiškia, kad Notre Dame padegė musulmonai, tai reiškia tik tai, kad jie šia tragedija džiaugiasi.

Konspiracijos teorijų autoriai pirštais beda ir į Jeruzalę, ir į musulmonų bendruomenes, ir į kitas katalikų bendruomenes. O kas nutiko iš tikrųjų gali parodyti tik nuodugnus tyrimas.

Tiesa.com


Patiko? Pasidalinkite!