Patiko? Pasidalinkite!

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) už reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymą skyrė baudą UAB „Odomena“ – bendrovė klaidino dėl prekėms taikomų akcijų ir prekių savybių.

Tikrindama http://www.hush.lt tinklalapį, kuris priklauso įmonei UAB „Odomena“, VVTAT pastebėjo, kad 8 skirtingų prekių reklamoje naudojami teiginiai apie prekėms taikomas akcijas – „tik šiandien“ ir „šį mėnesį“ – tačiau, praėjus nurodytam laikotarpiui, prekių kainos nekinta ir „akcija“ tęsiasi toliau. VVTAT komisijos vertinimu, tokia reklama galėjo iškreipti vartotojų ekonominį elgesį, kadangi, žinodami teisingą informaciją apie akcijos trukmę, vartotojai galimai būtų priėmę kitokį sprendimą dėl prekės įsigijimo, pavyzdžiui, prekės nepirkę.

VVTAT aptiko ir kitus neatitikimus bedrovės skelbiamose reklamose. Reklamuodama nefrito masažuoklį, kelių raiščių ir sąnarių apsaugos priemonę bei momentinę priemonę nuo raukšlių, bendrovė naudojo tiesos kriterijų neatitinkančius gydomuosius ar profilaktinius teiginius.

Reklamoje naudoti tokie teiginiai, kaip „Nefrito akmuo <…> skatina kolageno gamybą, stabdo veido odos senėjimo procesus, intensyviai lygina raukšles, gydo į aknę linkusią odą, įsisenėjusius ir šviežius veido randelius <…>“, „panaikina raukšles vos per 5 sekundes su AUQUEST™ kremu“,  „palengvina artritą ir sąnarių skausmą“ ir kt. Negalėdama pagrįsti nurodytų teiginių, bendrovė klaidino vartotojus, nepagrįstai sudarydama įspūdį, jog minėtos prekės suteiks reklamose žadamą rezultatą.

VVTAT komisija, įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimų mastą ir trukmę, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „Odomena“ skyrė 9 740 eurų baudą.

Nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. 

Primename, kad 2019 m. įsigaliojo Reklamos įstatymo pataisos, kuriomis už reklamos pažeidimus numatytos didesnės sankcijos. Už reikalavimų nesilaikymą ūkio subjektams gali būti skiriama bauda iki 3 proc. metinių pajamų praėjusiais finansiniais metais, bet ne didesnė negu 100 000 eurų, o tais atvejais, kai pažeidimas padaromas pakartotinai per vienus metus, nuo baudos ar įspėjimo skyrimo, gali būti skiriama iki 6 proc. metinių pajamų praėjusiais finansiniais metais siekianti bauda, bet ne didesnė nei 200 000 eurų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!