Patiko? Pasidalinkite!

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) informuoja, kad birželio mėnesio antrojoje pusėje gauta informacija apie 99 iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

2021 m. birželio 25 d. buvo paimti Germanto, Lūksto, Ilgio ir Masčio ežerų, Viešvėnų ir Degaičių tvenkinių maudyklų vandens mėginiai ir atlikti mikrobiologiniai tyrimai. Tyrimų rezultatai parodė, kad maudyklos vandens kokybės rodikliai ATITINKA Lietuvos higienos normą HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (TAR, 2018-01-25, Nr. 1091) reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir maudykloje maudytis galima.

Apie visus Lietuvos maudyklų vandens kokybės rezultatus galite pasitikrinti čia:

Maudyklų vandens kokybė 2021 m.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Papildomus tyrimus reikia atlikti, kai mikrobiologiniai parametrai neatitinka higienos normos reikalavimų. Nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas vandens kokybės tyrimams atlikti turi būti paimtas papildomas mėginys, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys – praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos.

Gauta informacija ir apie 115 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Juose vandens kokybė atitiko higienos normos HN 92:2018 reikalavimus.

Visuomenei informacija apie maudyklų vandens kokybę taip pat turi būti skelbiama ir savivaldybių interneto svetainėse. O stenduose prie paplūdimių turi būti skelbiami naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša.

SMLPC inf.


Patiko? Pasidalinkite!