Patiko? Pasidalinkite!

Jei filmuose blogiečiai būtų vaizduojami nugalėtojais tai vargu ar žmonės norėtų žiūrėti tokius filmus, bet filmų kūrėjai nori ir žiūrovų dėmesio ir  taip pat nori į tų žiūrovų galvas “implantuoti” tam tikras mintis. Taigi kaip filmo pabaigoje subtiliai parodyti kad geriečiai laimėjo tik dalinai arba iš vis nelaimėjo ir parodyti taip kad neatidus žiūrovas net nesusigaudytų?

Gerietis nugali tik pėstininką šaškių lentoje

Dažnai filmuose apie teisėsaugos darbą, rodoma, kaip koks nors policininkas prisikapsto iki kokio nors vietinės valdžios pareigūno nešvarių darbelių ir atskleidžia, kaip jam atrodo neregėto masto sąmokslą, pereina ugnį ir vandenį, kad atskleisti tuos nešvarius darbelius, tuomet tas vietinės valdžios pareigūnas sulaikomas ir tai jau turėtų būti pabaiga, tada tam teisėsaugos pareigūnui-herojui paskambina koks nors aukštesnės valdžios pareigūnas ir dėkoja už gerą darbą ir vėliau numeta nedideles užuominas kad tas geras darbas pasitarnaus tai dar aukštesnei valdžiai vietoj ano nešvaraus valdininko pastatant savo nešvarų valdininką ir štai mūsų herojus filmo pabaigoje jaučiasi kaip ir nugalėtojas, bet tuo pačiu ir pasimetęs ir nesijaučiantis, kad nugalėjo tikrąjį blogį.

Tas pats seriale “Tikras detektyvas”, kuomet herojai-detektyvai nugali blogietį, bet kaip ir tampa aišku kad tas blogietis nors ir iš įtakingos šeimos, bet toje įtakingoje šeimoje jis laikomas kvaileliu prisiimančiu protingesniųjų kaltes, vėlgi herojai gale serialo kažkokie pasimetę, lyg ir nugalėjo blogiuką, bet jaučia jog tas blogiukas viso labo yra tik atpirkimo ožys. Visi galai į vandenį o herojai tarsi musę kandę, o ne tokiam akylam žiūrovui atrodo jog gėris tikrai nugalėjo.

Tikras detektyvas.jpg

Taip pat dažnai filmuose koks nors žmogus voras, betmenas ar kitas taip vadinamas herojus kovoja su visiškai smulkaus plauko niekšeliais- taip žinoma reikia net smulkius niekšelius pastatyti į vietą, bet tai pateikiama taip tarsi herojus nugali pasaulinio lygio niekšus…

Animaciniai filmai

Animacinis filmas “Koralaina” atrodo kaip tikrai daug vaikus pamokantis filmas, mergaitė kurios tėvai neturi laiko su ja žaisti atranda ar susigalvoja paralelinę realybę, kurioje jos tėvai yra tarsi tokie patys tik turi sagas vietoj akių ir yra labai dėmesingi ir pildo visus mergaitės norus, kol paaiškėja tėvų antrininkų užslėpti kėslai ir pasimato kad išsigalvotoji mama yra ragana ir kodėl ji vaidino tokią gerą.

Coraline Koralaina filmas

Mergaitė šiaip ne taip nugali netikrą motiną- raganą ir išlaisvina kitų vaikų sielas, bet filmo pabaigoje kuomet rodomas iš paukščio skrydžio sodas kuriame darbuojasi “nugalėtoja” mergaitė tas sodas tampa raganos veido formos- akylesniam žiūrovui parodant jog ragana vis tiek pasiekė savo ir paliko įspaudą mergaitės pasąmonėje ir ko gero šis įspaudas jai augant prasiverš netikėtomis formomis ir mergaitė nesupras kodėl ji vienaip ar kitaip elgiasi vienu ar kitu atveju.

Blogiečiai vaizduojami kaip geriečiai

Garsusis filmas “Saulėlydis” paperkantis žiūrovus nuostabiais gamtos vaizdais, kuriame mergina renkasi vaikiną iš indėno pasiverčiančio vilku ir vampyro o paprastas vaikinas, kuris yra tiesiog žmogus vaizduojamas, kaip nevykėlis, nepatrauklus, atstumiantis. Šiame filme vampyras nupiešiamas kaip tikras gerietis jis sakosi esąs tarsi vampyras vegetaras nes negeria žmonių kraujo, o geria tik gyvūnų kraują.

Saulėlydis.jpg

Filmas ne tik, kad sumaišo gėrio ir blogio sąvokas, bet dar ir perša kaip gerai yra būti kokiu nors vampyru, nes niekada nemiršti ir per ilgą laiką sukaupi labai daug žinių, gali skaityti žmonių mintis, o per ilgą gyvenimą sukaupti finansai tau leidžia nesukti galvos dėl apsirūpinimo materialinėmis gėrybėmis.

Herojus- pajuokos objektas

Štai čia ateina komedijų aptarimo laikas, komedijos neretai irgi turi kovos tarp gėrio ir blogio temą tik ten viskas labiau parodoma juoko forma o herojus toks kvailas kad nugali blogį tik per atsitiktinumus, kitaip sakant norima pasakyti būk nevykėlis ir tapsi herojumi, tik ar iš tikro nugalėsi blogį.

mobtechpd.eu

Būkime vieningi parama paremti gif


Patiko? Pasidalinkite!