Patiko? Pasidalinkite!

Ko gero, tai yra dažniausiai pasitaikantis prašymas, su kuriuo klientai ateina pasikonsultuoti  pas šeimos psichologus. Noriu atkreipti dėmesį, kad vienaip ar kitaip, kivirčai vyksta bet kurioje poroje, nėra dviejų žmonių, kurie absoliučiai sutaria visomis temomis. 

Ginčai tampa diskusijų su psichologu tema, kai jų yra per daug, arba jie tampa nepakeliama našta. Pavyzdžiui, vienas iš šeimos narių po kivirčo gali kelias savaites nebendrauti arba išeina iš namų, pradeda gerti ir pan.

„Kaip nustatyti, kurie ginčai yra norma, o kurie ne?“ 

Viskas yra absoliučiai subjektyvu ir individualu. Jei jums abiems patinka dažnai konfliktuoti, o vėliau – temperamentingai susitaikyti, tada kodėl gi ne? Kai kuriems tai yra toks savotiškas psichologinis žaidimas, aš žinau kelias sėkmingas poras, kurios taip gyvena daugelį metų.

Svarbiausia, kad tai neturėtų įtakos jūsų sveikatai (nervai pagrindinė ligų priežastis) ir santykių kokybei apskritai. Bet jei ilgą laiką išgyvenate kokį nors ginčą, o jų dažnis tapo labai erzinantis, tai jau nėra norma, laikas ką nors padaryti.

Laikas kai būtina ką nors daryti: jei partneris ar jūs nustojate kalbėtis po kiekvieno konflikto (kelias dienas). Paprastai tariant, toks ignoravimas yra psichologinis smurtas, ir labai žiauru jį taikyti mylimam žmogui. Jei ginčo metu partneris ar jūs pakeliate balsą, bet jūsų oponentui tai nepatinka, būtina diskutuoti ir rasti būdų, kaip sumažinti įtampą.

Kurios poros labiausiai konfliktuoja

Labiausiai konfliktuoja skirtingų pasaulėžiūrų poros. Draugystė iki vedybų gali būti nuostabus metas, kai meilė ir kiti jausmai užgožia buitinius ir kasdieninius rūpesčius. Bet vis dėlto, pagrindinė priežastis yra skirtingas pasaulio matymas ir jo suvokimas (pasaulėžiūra).

Gali būti, kad asocialūs žmonės gyvena būdami laimingi be didesnių ginčų, nes juos sieja bendri tikslai …

Kaip išvengti ginčų

Visa tai yra labai paprasta. Prieš užmezgant ryšį su žmogumi, visiškai nepasiduokite emocijoms ir jausmams. Stebėkite žmogų, jo įpročius, vertybes ir lyginkite jas su saviškėmis. Bėgant laikui, visiškai skirtingų pasaulėžiūrų žmonėms gyventi darosi tiesiog nuobodu. Jeigu vadovausitės blaiviu protu ir antrą pusę pasirinksite pagal vertybes, meilė ateityje stiprės ir tikrai niekur nedings.

Irina Vadimovna

 


Patiko? Pasidalinkite!