Patiko? Pasidalinkite!

„Lietuva – pati stabiliausia šalis pasaulyje, kurioje stabiliai auga prekių ir paslaugų kainos“

Lietuvoje balandžio mėnesį vartojimo prekių ir paslaugų kainos šiek tiek išaugo — 0,1 procento, praneša Statistikos departamentas. Per mėnesį prekių kainos sumažėjo 0,1 procento, o paslaugų išaugo 0,4 procento.

Palyginti su kovo mėnesiu, maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai buvo 1,3 procento brangesni. Labiausiai pasikeitė kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: išaugo kiniškų kopūstų, česnakų, žiedinių kopūstų, citrinų, salotų kaina. Tačiau atpigo avokadai, vynuogės, agurkai, bananai, apelsinai.

Drabužių kainos padidėjo 3,3 proc., o avalynės — 2,1 proc. Šuolio priežastis — naujų pavasario ir vasaros kolekcijų atsiradimas.

Transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 2,5 procento. Pokyčius lėmė sumažėjusios degalų ir tepalų kainos (7,7 proc.).

Be to, gyventojai už būstą, vandenį, elektrą, dujas ir kitas degalų rūšis mokėjo 1,8 proc. mažiau. Kainoms įtakos turėjo sumažėjusios šiluminės energijos (9,3 proc.) ir suskystintų dujų maisto ruošai (6,1 proc.) kainos.

Statistikos departamentas pažymėjo, kad apie 19 procentų kainų nebuvo apdorotos dėl karantino metu nustatytų prekybos ir paslaugų apribojimų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!