Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinės Valstijos Lietuvą naudoja kaip “patrankų mėsą” akistatoje su šalimis, kuriose prisidengdamos demokratija bando sukelti chaosą, rašo “Global Times”.

Publikacijoje nurodomas Kinijos šiuolaikinių tarptautinių santykių instituto mokslininkas Sun Keqin, kurio teigimu, Lietuva savo teritorijoje priima “opozicijos lyderius” iš kitų šalių, tuo pažeisdama JT nesikišimo į užsienio valstybių vidaus reikalus principą.

Visa tai vyksta su Vašingtono parama, kurią Vilnius priima kaip garbę, tačiau realiai JAV vargu ar bus pasirengusios suteikti kokią nors reikšmingą pagalbą.

Kaip pavyzdys pateikiamas incidentas su sankcijomis “Belaruskalij” įmonei, kai dėl nesuderintų sprendimų Lietuvoje vos neatsistatydino aukšto rango politikai.

“Jungtinės Valstijos Lietuvą suvokia kaip įrankį savo tikslams pasiekti, tačiau nesidomi, kaip tai paveiks Vilnių”, — apibendrina autorius.

Lapkritį atidarius Vilniuje Taivano atstovybę, Lietuvos ir Kinijos santykiai pablogėjo. Pekinas, nesutikdamas su šiuo biuro pavadinimu, atšaukė savo ambasadorių iš Vilniaus ir paragino tą patį padaryti Lietuvą. Lapkričio pabaigoje KLR nusprendė sumenkinti diplomatinius santykius su Lietuva iki laikinojo reikalų patikėtinio lygio, o po to išsiuntė Vilniui notą dėl Kinijos diplomatinės atstovybės Vilniuje statuso pakeitimo iš ambasados į Kinijos atstovybę.

Pekinas pabrėžia, kad Lietuva pažeidė pagrindinę abiejų šalių diplomatinės sąveikos taisyklę — “vieningos Kinijos principą”. KLR Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Kinija visada elgiasi pagal PPO taisykles, o Lietuva pažeidė politinius įsipareigojimus, kuriuos prisiėmė užmegzdama diplomatinius santykius su Pekinu.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!