Patiko? Pasidalinkite!

Kiekvienas žmogus ieško savo gyvenimo kelio,  tačiau vieni randa jį greitai, o kitiems tenka klaidžioti  visą gyvenimą, taip jo ir neradus. Ilgus metus moteris gyveno Vokietijoje, turėjo darbą, rodos, nieko nestokojo. Gal tik jausmo, kad dirba iš pašaukimo.

Grįžusi į Lietuvą pajuto savo pašaukimą kūrybinei veiklai. Menininke tapusi moteris atvira – menas jai užaugino sparnus. Šiuo metu Aukštaitijos regione gyvenanti moteris tikra, kad likusį savo gyvenimą skirs menui ir kūrybai. Apie savo pašaukimą ir, kaip jį atrado Gražina Vitkuvienė pasakoja mūsų skaitytojams.

Kaip gimė jūsų veikla ir nuo ko ji prasidėjo?

Man kūrybai įkvėpimą teikia gyvenimas. Tai absoliučiai viskas, kas mus supa: mūsų kasdienybė, nuostabi gamta, santykiai, vaiku auklėjimas, svajonių įgyvendinimas, būdai, kaip realizuoti tai, ko trokštame savo viduje. Būna užplūsta mintys, kurios virsta idėja sumanymui įgyvendinti, o tada jau pasitelkiu kūrybingumą, pamąstau ir nusprendžiu, kaip galėčiau tai įgyvendinti.

Sakykite, kaip sėkmingai prisišaukti mūzą?

O, pradėjus kurti, idėjų atsiranda vis daugiau ir daugiau .Kūryba yra beribė! Savo vaikams leidžiu daryti beveik viską, stebiu juos, bandau suprasti ,kas jiems geriausiai sekasi ir stengiuosi lavinti tai, kad atsiskleistų pilnai, kad kurtų savo džiaugsmui o ne dėl poreikio, nes kūrybingumas leidžia visiškai atsiskleisti ir surasti harmoniją.

Žmones skirtingi, kiekvieno kūrybingumas irgi savitas ir jis pasireiškia labai įvairiose sferose kiekvienam kitaip..

Neįsivaizduoju gyvenimo be kūrybos, manau, tai sunkiai įmanoma arba turėtų būti sunku be kūrybingumo.

Kaip atrasti save?

Esu tikra, kad, suradęs savo kūrybos sritį, žmogus pajunta pilnatvės ir džiaugsmo jausmą. Taip, tai yra begalinė laimė užsiimti veikla, kuriai esi gabus,  daryti tai, kas tau ne tik  pavyksta ,bet ir patinka. Tada netenka blaškytis, ieškant tinkamo pasirinkimo, o visą savo energiją gali skirti  kūrybai, mėgstamai veiklai.

Jei kas jūsų paklaustų – kas esi? Kaip save pristatytumėte?

Sunku man save pristatyti, bet turiu viena puikią savybę, net pačioje blogiausioje situacijoje randu tai, kas geriausia:

Mane visada domina ne tik rezultatas bet ir pats procesas. Draugai žino, kad ir ko imčiausi  daryti man viskas pavyks.

Jie tiki manimi, palaiko mane, jei esu verta, žavisi mano darbais.

Paruošė Mindaugas Jonušas


Patiko? Pasidalinkite!