Patiko? Pasidalinkite!

Jau daugiau nei metai kaip mūsų šalyje yra paskelbtas karantinas dėl grėsmingo  koronaviruso. Verta paminėti tai, kad, ko gero, grėsme jis atrodo tik politikams, kurie šiai dienai gali žaisti žmonių likimais, nustatinėdami žaidimo taisykles kaip tik jie išmano. 

Šis kovido valdymas tampa kone manipuliacija: būsite geri – duosime saldainį, jei ne – būsite uždaryti.

Šiai dienai keistai atrodo tai, jog vienos parduotuvės, kurios turi atskirus įėjimus iš lauko, gali dirbti, o tos, kurios jų neturi – paliktos likimo valiai.

Dar keisčiau atrodo tai, kad tokios uždarytos parduotuvės tapo laikinais atsiėmimo punktais, kad bent kažkiek galėtų išsilaikyti.

Norint atsiimti prekę, leidžiama prie parduotuvės būriuotis į gyvas eiles, prie kurių vangiai laikomasi atstumų ir prie kurių dėl būriavimosi virusas tampa realiu pavojumi užsikrėsti.

Vieną dieną vyriausybė pasako, kad galima jau ir jums dirbti – tuomet parduotuvių vadovai savo darbuotojus atleidžia iš prastovų ir išsiunčia atlikti kovido testo, jog galėtų saugiai atidaryti parduotuves ir saugiai dirbti, o štai po kelių dienų jau pasakoma, „mielieji dar palaukite“. Šitoks elgesys, panašu, kad realiai ir ženkliai gali padidinti bedarbių skaičių ir sukurti daug pavojingesnę situaciją valstybėje nei yra dabartinio karantino metu.

Tenka pripažinti – esamos karantino valdymo priemonės jau nebeveikia, visuomenė pavargo ir artėjant vasaros sezonui, turime rasti galimybes atsidaryti tiek lauko kavinėms tiek visoms parduotuvėms, mat priešingu atveju panašu, kad lazda atsisuks mums priešingu nei norima kampu ir už tai teks atsakyti mums visiems.

Mindaugas Jonušas


Patiko? Pasidalinkite!