Patiko? Pasidalinkite!

Papildyta 2022.05.05 21:12

Ketvirtadienį Ispanijos teisėjas nusprendė, kad Ukrainos tinklaraštininkas Anatolijus Šarijus, kuris buvo sulaikytas karalystėje dėl įtarimų išdavyste Ukrainoje, turėtų būti paliktas laisvėje už užstatą. Šią informaciją patvirtino Ispanijos nacionalinė teismų kolegija.

Kaip rašoma teisinės instancijos pranešime spaudai, teisėjas nusprendė „laikiną paleidimą taikant prevencines priemones“ prieš Shariy, kurio ekstradicijos siekia Ukraina. Visų pirma tinklaraštininkas du kartus per mėnesį turės pasirodyti teisme, buvo atimtas pasas ir uždrausta išvykti iš Ispanijos teritorijos. Tokį sprendimą teisėjas priėmė prokuratūros prašymu dėl to, kad jis nerado prielaidų laikinai sulaikyti įtariamąjį.

Marius Jonaitis

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pranešė, kad Ispanijoje sulaikytas „prorusiškas“ Ukrainos tinklaraštininkas Anatolijus Šarijus. Jis įtariamas išdavyste.

Ispanijos pusė šios informacijos dar nepatvirtino. Pasak SBU spaudos tarnybos, gegužės 4 d. Ispanijos policija sulaikė A. Šarijų. „Tai pavyko padaryti glaudžiai bendradarbiaujant Ukrainos saugumo tarnybai ir generalinei prokuratūrai, tarptautiniams partneriams ir Ukrainos teisėsaugininkams surengus kelių lygių specialią operaciją“, – sakoma SBU pareiškime, paskelbtame jos oficialiame „Telegram“ kanale.

Ukrainoje Anatolijus Šarijus įtariamas valstybės išdavyste (Ukrainos BK 111 str.) ir piliečių lygybės pažeidimu dėl jų rasės, tautybės, religinių įsitikinimų, negalios ir kitų požymių (Ukrainos baudžiamojo kodekso 161 straipsnis). Tyrimo metu, pasak SBU, buvo nustatyta, kad A. Šarijus vykdė neteisėtą veiklą, kuri kenkė Ukrainos nacionaliniam saugumui informacinėje srityje. „Yra pagrindo manyti, kad Anatolijus Šarijus veikė užsienio struktūrų užsakymu“, – pridūrė SBU spaudos tarnyba.

Anatolijus Šarijus Ukrainoje ieškomas nuo 2021 m. vasario 25 d. Politinį prieglobstį Lietuva šiam žmogui suteikė dar 2012 metais, kai jis pabėgo iš Ukrainos prezidentaujant Viktorui Janukovyčiui. A.Šarijui buvo iškeltos kelios bylos, teisėsauga dėl vieno incidento jį mėgino prigriebti už chuliganizmą. Tuo metu pats žurnalistas nuolat aiškino, kad korumpuoti politikai ir teisėsauga jį persekioja už kritiką bei tyrimus apie korupciją, o gimtojoje šalyje jam gresia didelis pavojus.

Tačiau dėl jo kritinio požiūrio į Maidaną 2015 m. Lietuvos institucijos pranešė, kad pradėjo procedūrą dėl pabėgėlio statuso atėmimo. 2022 m. sausio mėn. iš A. Šarijaus visam laikui buvo atimtas pabėgėlio statusas. 2013 m. jis jau buvo suimtas Nyderlanduose Ukrainos prašymu, bet tada teismas atsisakė išduoti tinklaraštininką Ukrainai.

Jo youtube kanalas, kuris turi daugiau nei 2 milijonus prenumeratorių.


Patiko? Pasidalinkite!