Patiko? Pasidalinkite!

Vilniaus apygardos administracinis teismas šią savaitę ėmėsi nagrinėti bylą dėl to, kad, kaip įtariama, P. Gražulis Tautos ir Teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) pirmininku tapo neteisėtai.

Prašymą pripažinti, kad P. Gražulis partijos pirmininku tapo neteisėtai ir panaikinti jo įgaliojimus teismui pateikė buvęs šios partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas, kuris protestuodamas prieš neteisėtus Seimo nario veiksmus ir nesutikdamas su P. Gražulio vykdoma politika  pasitraukė iš jo patarėjų komandos Seime ir išstojo iš jo vadovaujamos partijos.

„Prašau teismo pripažinti, kad P. Gražulis partijos pirmininku tapo neteisėtai ir panaikinti jo įgaliojimus. Pateikiau teismui įrodymus, kad 2021 metų birželio 5 dieną Vilniuje vykusiame suvažiavime P. Gražulis Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) pirmininku buvo paskelbtas pažeidžiant įstatus, kurie numato, kad pirmininkas renkamas slaptu balsavimu. Jokio slapto balsavimo nebuvo. Apskritai jokio balsavimo nebuvo. Suvažiavimo protokolo išraše, kurį pateikiau teismui, parašyta, kad P. Gražulis partijos pirmininku skelbiamas bendru sutarimu. Tai grubus įstatų pažeidimas, o Teisingumo ministerija, kuri privalėjo patikrinti ir įsitikinti ar pirmininko rinkimai vyko laikantis įstatų ir yra teisėti Registrų centrui pateikė išvadą, kad P. Gražulį registruoti pirmininku galima todėl jis ir buvo įregistruotas kaip pirmininkas. Tai sužinojau tik šį pirmadienį gavęs Teisingumo ministerijos atsakymą į savo paklausimą ir iš karto kreipiausi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydamas panaikinti šią Teisingumo ministerijos išvadą ir pripažinti, kad P. Gražulis, partijos pirmininku tapo neteisėtai bei panaikinti jo, kaip partijos pirmininko įgaliojimus“, – pasakė buvęs partijos narys K. Krivickas.

Bylą dėl, kaip įtariama, neteisėto P. Gražulio tapimo partijos pirmininku nagrinėja Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Indrė Žvaigždinienė.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!