Patiko? Pasidalinkite!

JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi mano, kad Rusija turėjo įtakos skandalui dėl Amerikos ir Ukrainos prezidentų — Donaldo Trumpo ir Vladimiro Zelenskio — pokalbių paviešinimo.

„Beje, aš manau, kad Rusija čia pridėjo savo ranką”, — sakė ji kanalo MSNBC eteryje.

Rugsėjo 25 dieną JAV administracija paskelbė Trampo pokalbio su Zelenskiu nuorašą. Pokalbio metu Ukrainos prezidentas pažadėjo, kad naujasis Ukrainos generalinis prokuroras tirs situaciją su buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno (Joe Biden) sūnumi. JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi teigė, kad nuorašas gali būti priežastis paskelbti Trampui apkaltą.

Ji taip pat pažymėjo, kad blogai, kai kita valstybė kišasi į JAV rinkimus, ir šiuo atveju pats Trampas to paprašė.

Trampo ir Zelenskio pokalbis atsidūrė dėmesio centre po žiniasklaidos pranešimų apie tai, kad žvalgybos pareigūnas laikė jį keliančiu nerimą ir nusiuntė skundą savo vadovybei, kuri turėjo perduoti detales Kongresui, tačiau to nepadarė.

Trečiadienį Baltieji rūmai paskelbė liepos 25 dieną įvykusio JAV ir Ukrainos lyderių pokalbio nuorašą. Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad pokalbyje su Zelenskiu Trampas galėjo paprašyti ištirti buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno (Joe Biden) sūnaus Hanterio Baideno (Hunter Biden) veiklą.

Baidenas Vyresnysis gali tapti pagrindiniu Trampo varžovu per 2020 metų rinkimus. Paskelbtas nuorašas patvirtino, kad Trampas paprašė Zelenskio ištirti buvusį Ukrainos generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kuris tyrė bendrovės „Burisma Group”, kurią valdė Baidenas Jaunesnysis, veiklą ir paties Hanterio Baideno bylą.

Demokratai pradėjo apkaltos kampaniją prieš Trampą Atstovų rūmuose, apkaltindami jį prašymu užsienio valstybės pagalbos įsikišti į rinkimus, bandant diskredituoti politinį priešininką — Baideną. Trampas kaltinimus neigia.

Vasalė Lietuva tyli

Kur Anušausko, Linkevičiaus ir kitų „amerikasosų” pasmerkimai ir raginimai nutraukti su JAV santykius, nes faktas, kad toks JAV prezidento poelgis įrodo, kad demokratija yra butaforinė ir ja bandoma pridengti fašistinę politiką.

Kažin kaip pasielgtų Nausėda jeigu Trampas jo paprašytų už grotų įkišti vieną ar kitą asmenį kuris jam nepatinka? Zelenskis sutiko ir tuo patvirtino, kad Ukraina yra JAV vasalė.

Svarbiausias akcentas tas, kad dėl visko kaltas Putinas. Kažin ar dėl šio skandalo bus paskelbtos naujos sankcijos Rusijai?

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!