Patiko? Pasidalinkite!

JAV prezidentas Joe Bidenas daro strateginę klaidą sumenkindamas Rusijos suartėjimą su Kinija. Tokį vertinimą pateikė buvęs JAV valstybės sekretorius Michaelas Pompeo, apie tai praneša „Fox News“ .

Pasak jo, Baltųjų rūmų noras sumenkinti [Rusijos Federacijos ir Kinijos suartėjimą] kaip nereikšmingą ar nesvarbų yra didžiulė strateginė klaida. “Bideno administracija žlugo. Jie leido rusams ir kinams suartėti, o tai kelia didžiulę riziką JAV ir kiekvienam piliečiui”, – teigė Pompeo.

„Turėtume susirūpinti“, – tęsė buvęs valstybės sekretorius, pažymėdamas, kad JAV „daug laiko praleido galvodamos, kaip atskirti“ Kiniją ir Rusiją. „Tačiau jie rado būdą, kaip priartėti“, – sakė Pompeo. Anot jo, „[dviejų šalių] sąveika ekonominėje sferoje yra labai svarbi ir paveiks JAV“, daranti įtaką situacijai darbo rinkoje.

Kovo 20–22 dienomis Xi Jinpingas su valstybiniu vizitu lankėsi Rusijoje – pirmą kartą nuo tada, kai buvo perrinktas KLR prezidentu. Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos prezidentas vienas prieš vieną kalbėjosi apie 4,5 valandos, o antradienį Xi Jinpingas įvairiais formatais vykusiose derybose Kremliuje praleido apie 6 valandas. Po vizito šalių vadovai pasirašė du pareiškimus. Putinas ir Xi Jinpingas susitikimą pavadino sėkmingu.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!