Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinių Valstijų administracija dės visas būtinas pastangas, kad užpildytų ginklų ir amunicijos trūkumą Ukrainos arsenaluose, jei Kijevas apie tai informuos Vašingtoną. Tai ketvirtadienį interviu PBS pareiškė JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas.

Jo buvo paprašyta pakomentuoti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žodžius, esą Vakarai tiekia nepakankamai šarvuočių, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos galėtų pradėti kontrpuolimą. „Tai procesas, ir mes tiesiogine prasme kasdien dirbame su Ukraina ir su šalių koalicija [iš Vakarų valstybių kontaktinės grupės dėl karinės pagalbos Kijevui], kad įsitikintume, jog jos turi paramą. Mums pasakys [ginklų ir amunicijos] trūkumas, ir mes dėsime visas pastangas, kad tai kompensuotume“, – atsakė Blinkenas.

Jis tvirtino, kad Jungtinės Valstijos dar prieš Rusijos Federacijos specialiosios karinės operacijos pradžią „dirbo viršvalandžius, siekdamos užtikrinti, kad Ukraina savo rankose turėtų viską, ko reikia apsisaugoti nuo Rusijos agresijos“.

Valstybės sekretorius buvo paklaustas, kodėl Vašingtonas neatsiuntė Kijevui operatyvinių-taktinių balistinių raketų, kurių paprašė Ukrainos valdžia. Tuo pat metu Didžiosios Britanijos gynybos ministras Benas Wallace’as anksčiau paskelbė, kad Londonas į Kijevą perdavė ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas „Storm Shadow“. “Todėl mes turime šalių, remiančių Ukrainą, koaliciją. Skirtingos šalys darys skirtingus dalykus, priklausomai nuo savo galimybių, priklausomai nuo jų technologijų, priklausomai nuo to, kas yra protingiausia”, – pabrėžė Blinkenas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!